Podsumowanie akcji "Święta bez granic 2014". Padł kolejny rekord!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Podsumowanie akcji "Święta bez granic 2014". Padł kolejny rekord!
Pieniądze zebrane podczas akcji otrzymają podopieczni Fundacji "Nasze Dzieci" przy Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"Foto: Fundacja "Nasze Dzieci"

828 800 zł to kwota, którą zebraliśmy dla dzieci z chorobą nowotworową. Słuchacze Trójki po raz kolejny uwodnili, że nie tylko święta, ale także ludzka dobroć i chęć pomocy nie mają granic. Dziękujemy!

Posłuchaj

Podsumowanie akcji "Święta bez granic 2014" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Dochody z licytacji i wpłat wyniosły 590 337 zł. Dodatkowo udało nam się zebrać 238 462 zł z wysyłanych przez słuchaczy wiadomości SMS. Wszystkie środki zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci z chorobą nowotworową - podopiecznych Fundacji "Nasze Dzieci" przy Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka".

W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" gościem Kuby Strzyczkowskiego była prezes fundacji Ewa Gorzelak-Dziduch. - Jestem pod wielkim wrażeniem tej kwoty. (…) Mają państwo naprawdę wielkie, wielkie serca, za co bardzo, bardzo dziękujemy - powiedziała prezes. - Dzięki państwa pomocy, dzięki tej ogromnej kwocie będziemy mogli spokojnie pracować i spokojnie pomagać - dodała.

/

Prowadzący audycję przyznał, że po raz kolejny zaskoczyła go hojność słuchaczy Trójki. - Co roku jestem zaskoczony zaangażowaniem, sumami, ochotą uczestnictwa w licytacjach, a przede wszystkim hojnością. To są fantastyczne, kosmiczne sumy - powiedział.

Na antenie Trójki w grudniu i styczniu odbyły się licytacje, podczas których proponowaliśmy naszym słuchaczom niezwykłe przedmioty od wyjątkowych ludzi - osobowości świata kultury, muzyki i sportu. Zlicytowaliśmy między innymi koszulkę z autografem piłkarza FC Barcelony Andresa Iniesty, rekwizyty z filmu "Obywatel" przekazane przez Jerzego Stuhra i przejażdżkę samochodem rajdowym z Kajetanem Kajetanowiczem. Czarnym koniem Trójkowych licytacji okazał się przepis na kapustę z grzybami korespondenta Polskiego Radia z Waszyngtonu Marka Wałkuskiego.

Sprawdź, jak zakończyły się aukcje w ramach akcji "Święta bez granic 2014">>>

W styczniu odwiedzilismy podopiecznych Fundacji "Nasze Dzieci" w klinice w Międzylesiu pod Warszawą. W przeddzień święta Trzech Króli z darami pojechali tam trzej mędrcy, a w ich role wcielili się nasi radiowi koledzy: Artur Andrus, Michał Olszański i Marek Niedźwiecki.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej akcji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie

Prowadził: Kuba Strzyczkowski

Gość: Ewa Gorzelak-Dziduch (prezes Fundacji "Nasze Dzieci")

Data emisji: 06.02.2015

Godzina emisji: 17.10

(iwo/mk)

Polecane