Maluchem przez Czarny Ląd - Arkady P. Fiedler w Afryce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Maluchem przez Czarny Ląd - Arkady P. Fiedler w Afryce
Wnuk Arkadego Fiedlera, autora m.in. "Dywizjonu 303" czy "Ryby śpiewają w ukajali", fiatem 126p przemierzył Afrykę i Azję.Foto: z archiwum Arkadego P. Fiedlera

"Crazy Mzungu", czyli "Szalony Biały Człowiek" - wołały za nim dzieci. Facet w pojeździe wielkości większego głazu wzbudzał w Afryce sensację.

Posłuchaj

Maluchem przez Czarny Ląd, czyli Arkady P. Fiedler w Afryce (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Gdy 28 listopada ubiegłego roku mijało 120 lat od urodzin dziadka, był akurat w Zambii. Wnuk Arkadego Fiedlera, autora m.in. "Dywizjonu 303" czy "Ryby śpiewają w Ukajali", wrócił niedawno z wyprawy fiatem 126p przez Afrykę.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

- Z dnia na dzień zmieniał się krajobraz i ludzie. Były inne miasta, inne kraje, ale reakcja na malucha zawsze była taka sama - opowiada Arkady P. Fiedler. - Wielka radość. Śmiech, ale taki pozytywny. Czasem ludzie pytali czy w ogóle to jest samochód czy przypadkiem to nie jest taki "tuk-tuk" z Indii - dodaje.
Twierdzi, że wszyscy zwracali uwagę na malucha. - Każdy mnie pytał skąd jestem, skąd ten samochód tu przyjechał. Często padały oferty kupna. Kobiety nie chciały go kupić, ale chciały, żebym go im podarował, bo w życiu nie widziały tak słodkiego samochodu - twierdzi.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce

Tytuł reportażu: "Crazy Mzungu"

Autor reportażu: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 03.02.2015

Godzina emisji: 18.15

(mp, ei)

Polecane