Ukraiński Majdan oczyma polskich dziennikarzy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ukraiński Majdan oczyma polskich dziennikarzy
Jak wygląda Ukraina z dala od kamer telewizyjnych i głównych przekazów medialnych? O tym mówiliśmy w audycji "Trójka na poważnie" Foto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Wojciech Mucha i Konrad Falęcki opowiedzieli Wojciechowi Reszczyńskiemu o swoich wspomnieniach i refleksach dotyczących rewolucji na Ukrainie.

Posłuchaj

Wojciech Reszczyński i jego goście opowiadają o sytuacji na Ukrainie (Trójka na poważnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Wojciech Mucha to autor książki "Krew i ziemia". Opisana w niej wojna nie toczy się jedynie na Wschodzie. Trwa wewnątrz samych Ukraińców. "Krew i ziemia" to opowieść właśnie o nich, a także o gwałtownym poszukiwaniu tożsamości narodowej w kraju zrzucającym z siebie jarzmo postkomunizmu i sowiecką przeszłość, czerwieni i czerni - barwach sztandarów Ukraińskiej Powstańczej Armii, które od początku rewolucji na Ukrainie budzą lęk i obawy Polaków, krwi przelanej za wolność, godność i ziemię, której przyszło bronić przed inwazją ze wschodu, ludziach Majdanu. "Krew i ziemia" to historie z Ukrainy od Zakarpacia do Donbasu.

Jak twierdzi Wojciech Mucha, jego książka przedstawia Ukrainę jakiej czytelnik nie znajdziecie w mediach. I o takim kraju wraz z Konradem Falęckim opowiadał w Trójce.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie

Prowadził: Wojciech Reszczyński

Goście: Wojciech Mucha (dziennikarz)  i Konrad Falęcki (fotoreporter, publicysta)

Data emisji: 28.1.2015

Godzina emisji: 0.07

(mat. prom., ei)

Polecane