"Strzeż się Greków ubranych w skórę"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Strzeż się Greków ubranych w skórę"
George Osborne i Yanis VaroufakisFoto: PAP/EPA/ANDY RAIN

W brytyjskich gazetach królują zdjęcia ze spotkania dwóch ministrów finansów: brytyjskiego, George’a Osborne’a, oraz greckiego, Yanisa Varoufakisa. - To nie tylko spotkanie dwóch ministrów, ale też dwóch światów - mówi korespondent Polskiego Radia Adam Dąbrowski.

Posłuchaj

Adam Dąbrowski o spotkaniu ministrów finansów Wielkiej Brytanii i Grecji (Europejski przegląd prasy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Korespondent z Londynu porównuje przedstawicieli rządów i wskazuje, jak wiele ich różni. - Z jednej strony elegancki George Osborne, dobrze wykształcony, z uprzywilejowanej rodziny, przedstawiciel konserwatywnego brytyjskiego establishmentu, w eleganckim, sztywnym garniturze, a z drugiej strony facet w długim, skórzanym płaszczu, w niebieskiej, jaskrawej, rozpiętej pod szyją koszuli - mówi Adam Dąbrowski i dodaje, że, gdy patrzy się na greckiego ministra, "ma się wrażenie, że po spotkaniu odjechał na motocyklu, nucąc jakiś kawałek The Who".

Nagłówek tekstu, który ukazał się w konserwatywnym "Daily Telegraph", brzmi "Strzeż się Greków ubranych w skórę". I choć można myśleć o nim z przymrużeniem oka, trzeba przyznać, że oddaje on nieufność, z jaką nowy rząd w Atenach traktowany jest w większości kręgów politycznych na Wyspach.

***

Tytuł audycji: Euranet: Europejski przegląd prasy
Autor: Adam Dąbrowski
Data emisji: 03.02.2015
Godzina emisji:
7:50

(iwo, ei)

Polecane