Złota Trójka, czyli Złote Płyty dla Trójkowych krążków

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Złota Trójka, czyli Złote Płyty dla Trójkowych krążków
Magda Jethon i Marek NiedźwieckiFoto: Andrzej Bołdaniuk

7 lutego w studiu im. A. Osieckiej odbyło się muzyczne święto Trójki i Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Dziennikarze Programu 3 odebrali Złote Płyty za albumy przez nich zredagowane, wydane we współpracy Agencją Muzyczną.

Posłuchaj

Złota Trójka, czyli Złote Płyty dla Trójkowych krążków (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Złota Płyta została wręczona Markowi Niedźwieckiemu za krążek "Muzyka ciszy", a zagrał pianista przez Marka polecony - Rafał Kulczycki.

"Muzyka ciszy vol. 2" to album dwupłytowy, którego pomysłodawcą jest Marek Niedźwiecki. Po sukcesie kompilacji "Marek Niedźwiecki, Muzyka ciszy" wydanej w 2013 roku, Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprezentowała kolejną edycję tego znakomitego wydawnictwa.

/

Marek Niedźwiecki: I minął rok… Marzenia, jak ptaki. Jak te najwspanialsze piosenki. Łapię się na tym, że już prawie wyłącznie chciałbym słuchać takiej muzyki. Jest taki rodzaj ciszy, w którą chce mi się uciekać. Może dlatego, że tam zawsze pięknie gra. (…) Utwory przywożone przeze mnie z całego świata muzyki. Odkładane na ważne dni, na wyjątkowe okazje. Proszę je przyjąć teraz i wracać do nich w potrzebie. To taka muzyczna ścieżka dźwiękowa do filmu o naszym życiu. Może niezbyt wesoła, ale za to przywołująca wspaniałe wspomnienia. (…)

Następnie Piotr Stelmach odbierał Złotą Płytę za album "Męskie granie", co uświetnił występ Andrzeja Smolika.

"Męskie Granie 2014" zawiera obszerny zapis trzech koncertów tegorocznej trasy - z Krakowa, Poznania i Warszawy.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Na dwupłytowym albumie znalazły się niepowtarzalne wykonania artystów: Męskie Granie Orkiestra, czyli projektu stworzonego specjalnie na potrzeby trasy na czele z pomysłodawcą Smolikiem oraz m.in. Brodka, Nosowska, Skubas, Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Luxtorpeda, Nowe Sytuacje, GrubSon, Illusion.

Jako bonus track na krążek trafił utwór grupy Męskie Granie Orkiestra "Elektryczny" w wersji singlowej (voc. Brodka i Dawid Podsiadło).

Album
Album "Święta bez granic 2014"

Zofia Sylwin z Piotrem Kordaszewskim odebrali Złotą Płytę za album "Święta bez granic", a przy tej wspaniałej okazji zobaczyliśmy na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej Artura Andrusa i Piotra Bukartyka.

Na krążku znajduje się kolejny odcinek przygód Karpia i wiele wspaniałych świątecznych utworów, m.in. w wykonaniu Ani Rusowicz, Ani Dąbrowskiej, Katarzyny Nosowskiej i Włodka Pawlika. Całkowity dochód ze sprzedaży płyty zostanie przekazany na pomoc podopiecznym Fundacji "Nasze Dzieci", która pomaga dzieciom chorym na nowotwory i ich rodzinom.

"Święta bez granic 2014" - Jak można wesprzeć akcję? >>>

Na zakończenie wieloletni redaktor Trójki Jan Borkowski odebrał Złotą Płytę za dwa albumy "65 lat polskiej piosenki", przy tej okazji zaśpiewał Stanisław Sojka.

"65 lat polskiej piosenki" to czteropłytowa składanka, na której znalazło się 65 utworów najznakomitszych autorów polskich piosenek, m.in.: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jeremiego Przybory, Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Ciechowskiego, Jacka Cygana.

Można tutaj usłyszeć muzykę Władysława Szpilmana, Jerzego Wasowskiego, Seweryna Krajewskiego, Zbigniewa Hołdysa, Grzegorza Turnaua, a także odnaleźć wielkich wykonawców, którzy kształtowali polską piosenkę przez 65 lat jej istnienia: Kalinę Jędrusik, Kasię Sobczyk, Ewę Demarczyk, Czesława Niemena, Marka Grechutę, Irenę Santor, Ewę Bem, Stanisława Soykę, Zbigniewa Wodeckiego, Obywatela GC, Macieja Maleńczuka i innych.

Wydarzenie transmitowaliśmy na antenie Trójki. Całość prowadziła Anna Gacek.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Polecane