Agata Kulesza o nominacji "Idy" do Oscara: "krzyczałam z radości"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Agata Kulesza o nominacji "Idy" do Oscara: "krzyczałam z radości"
Fragment plakatu filmu "Ida"Foto: materiały promocyjne

Aktorka grająca bardzo docenianą, drugoplanową rolę w "Idzie" opowiada o emocjach, które towarzyszyły jej, gdy dowiedziała się o nominacji "Idy" do Oscara.

Posłuchaj

Agata Kulesza o nominacji "Idy" do Oscara: "krzyczałam z radości" (Trójkowo, filmowo/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Gdy Agata Kulesza usłyszała 15 stycznia, że "Ida" zawalczy o Oscara w dwóch kategoriach, to nie mogła powstrzymać emocji. Informacja zastała ją na Mazurach, podczas pracy nad kolejnym filmem. - Razem z Joasią Kulig, bo ona też gra w "Idzie", siadłyśmy przed telewizorem i mocno trzymałyśmy kciuki. Kiedy okazało się, że tyle pięknych nominacji nam się przytrafiło, to aż krzyczałyśmy z radości - wspomina aktorka.

Oscary 2015 - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Agata Kulesza opowiada też w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim o tym, czy wybiera się do Los Angeles na galę rozdania Oscarów oraz zdradza, że w pewnym momencie, podczas ogłaszania nominacji, zakręciła jej się w oku łza...

"Mogło to spotkać i nas", czyli rozmowa z nominowanymi do Oscarów

W "Trójkowo, filmowo" gościliśmy też Anetę Kopacz oraz Tomasza Śliwińskiego - reżyserów dwóch dokumentalnych filmów krótkometrażowych, także nominowanych do Oscarów. Aneta Kopacz, autorka filmu "Joanna", oglądała nominacje wspólnie z innymi kandydatami do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Przyznała, że oczekiwanie na ogłoszenie nominacji było początkowo bardzo nerwowe. - Tyle emocji naraz na niewielu metrach... Wcześniej nigdy czegoś takiego nie przeżyłam. Na końcu, po ogłoszeniu wyników, to już była jedna, wielka ekstaza - mówi. 

Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński, twórcy "Naszej klątwy" zwierzają się słuchaczom, co skłoniło ich do opowiedzenia w filmie intymnej historii o nich samych i ich chorym, maleńkim synku. Przyznają też, że zaskoczyło ich niezwykle dobre przyjęcie filmu w Stanach Zjednoczonych. - Ja myślałem, że to jest raczej europejska produkcja, a w rzeczywistości, na każdym festiwalu, na którym pokazywaliśmy "Naszą klątwę", dostawaliśmy nagrodę - dodaje Tomasz Śliwiński.

Przeczytaj więcej o filmie "Nasza klątwa" >>>

Przeczytaj więcej o skomplikowanej procedurze wyboru filmów nominowanych do Oscarów >>>

***

Tytuł audycji: Trójkowo filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Agata Kulesza (odtwórczyni roli drugoplanowej w filmie "Ida"), Aneta Kopacz (reżuserka filmu "Joanna"), Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński (twórcy filmu "Nasza klątwa"), Urszula Śniegowska (dyrektor American Film Festival we Wrocławiu)

Data emisji: 18.01.2015

Godzina emisji: 14.05

(fbi/mp)

Polecane