Normalnie nienormalni. "Dzień świra", czyli film o nas

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Normalnie nienormalni. "Dzień świra", czyli film o nas
Marek Koterski wyreżyserował film, a wystąpił w nim m.in. jego syn - Michał Foto: PAP/Stach Leszczyński

Zwycięzcą plebiscytu "Kino Wolność" został "Dzień świra" z 2002 roku. - Cały czas jestem w radosnym szoku, bo wygrać taki plebiscyt, to oznacza naprawdę zaistnieć - powiedział reżyser filmu Marek Koterski.

Posłuchaj

"Dzień świra" - kultowa komedia o nas (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Słuchacze Trójki nie mieli wątpliwości, że spośród produkcji, które oglądali w kinach w ciągu ostatnich 25 lat, w ich pamięci najmocniej zapisał się właśnie "Dzień świra". - Rzadko zdarza się w polskim kinie komedia, która pogodziłaby krytyków i publiczność. "Dzień świra" jest właśnie takim filmem - ocenił krytyk filmowy Paweł Felis.

"Dzień świra" zwycięzcą plebiscytu "Kino Wolność" >>>

Marek Koterski opowiadał w "Klubie Trójki" o pracy reżysera. - Przy pracy nad każdym filmem staram się dać z siebie wszystko, a to w widzach dokonuje się proces, który pokazuje, czy film odpala, czy nie - powiedział. Dodał też, że percepcja obrazu po ukończeniu pracy jest już poza samym autorem.

Kino Wolność - czytaj więcej o nominowanych filmach >>>

Michał Koterski, grający jedną z głównych ról w filmie, a prywatnie syn reżysera, przyznaje, że wraz z "Dniem świra" zaczęła się jego prawdziwa miłość do kina. - Zacząłem rozumieć i doceniać całą tę magię - przyznał aktor.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

Prowadził : Ryszard Jaźwiński

Goście: Marek Koterski (reżyser, autor "Dnia świra"), Michał Koterski (grający jedną z głównych ról w filmie, a prywatnie syn reżysera), Paweł Felis (krytyk filmowy)

Data emisji: 13.01.2015

Godzina emisji : 21.07

(sm/fbi/iwo)

Polecane