"Dzikie historie", czyli film-eksplozja

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Dzikie historie", czyli film-eksplozja
Kadr z filmu "Dzikie historie" uważanego za najpoważniejszego konkurenta "Idy" w walce o OscaraFoto: materiały promocyjne

"Dzikie historie" Damiána Szifróna to film, który został zauważony na międzynarodowych festiwalach i jest uważany za najpoważniejszego konkurenta "Idy" w walce o Oscara.

Posłuchaj

"Dzikie historie", czyli film-eksplozja (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

Jakub Duszyński, dyrektor artystyczny firmy Gutek Film, stwierdza, że "Dzikie historie" to obraz, którym Damián Szifrón "wdarł się na światowe ekrany". Film wyprodukował Pedro Almodóvar, a muzykę napisał do niego nagrodzony Oscarem Gustavo Santaolalla.

- To film-eksplozja, pokazujący kilka postaci na skraju załamania nerwowego. (…) Przypomina on twórczość Pedro Almodóvara w szczytowej formie - mówi gość Ryszarda Jaźwińskiego. - Jest przezabawny i komiczny. Pozwala nam odreagować nasze codzienne stresy. Do tego filmu chciałoby się wracać - dodaje.

Duszyński zwraca uwagę na fakt, że film jest w Polsce bardzo dobrze przyjmowany. - Pokazujemy go na pokazach przedpremierowych i wiemy, że reakcja publiczności jest rewelacyjna - mówi i wyraża nadzieję, że "Dzikie historie" dołączą wkrótce do ekstraklasy przebojów kinowych, takich jak "Amelia" czy "Nietykalni".

***

Tytuł audycji: Trójkowo filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Iza Wójcik (dyrektor Polskich Nagród Filmowych), Jakub Duszyński (dyrektor artystyczny firmy Gutek Film), Joanna Łapińska (dyrektor artystyczna Nowych Horyzontów), Paweł Wysoczański (reżyser)
Data emisji: 4.01.2015
Godzina emisji: 14.05

(mat. promocyjne,iwo, pg)

Polecane