"Kiler"- zwierciadło potrzeb społecznych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Kiler"- zwierciadło potrzeb społecznych
"Kiler" to komedia sensacyjna Juliusza Machulskiego, która podbiła polską widownię.Foto: mat.promocyjne

"Kiler" to komedia sensacyjna Juliusza Machulskiego, która podbiła polską widownię. Jerzy Kiler warszawski taksówkarz to ofiara własnego nazwiska.

Posłuchaj

"Kiler"- zwierciadło potrzeb społecznych (Kino wolność/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zostaje wzięty za płatnego zabójcę i umieszczony w areszcie. Wyciągnie go z niego szef przestępczego świata, który ma własne zadania dla tytułowego bohatera. Scenariusz zachwycił speców w Hollywood i niewiele brakowało, żeby powstała amerykańska wersja filmu.

- Wydaje mi się, że jeśli film osiąga tak oszałamiający sukces frekwencyjny, jak swego czasu "Kiler", to znaczy, że mówi coś istotnego o społeczeństwie. Jest zwierciadłem jego oczekiwań, jego potrzeb i tak było w tym przypadku - mówi krytyk filmowy Piotr Czerkawski.

"Kiler" to jeden z filmów Trójkowego plebiscytu "Kino Wolność", w którym słuchacze Programu 3 Polskiego Radia oraz internauci wybierają najważniejsze - ich zdaniem - polskie filmy nakręcone w latach 1989-2014, czyli od czasu pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Głosować można do 13 grudnia 2014 roku, a zwycięską trójkę poznamy dzień później.

Kino Wolność - weź udział w plebiscycie >>>

***

Tytuł audycji: Kino Wolność
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Piotr Czerkawski (krytyk filmowy)
Data emisji: 12.12.2014
Godzina emisji: 9.20

(mp)

Polecane