Za nami druga Trójkowa licytacja!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Za nami druga Trójkowa licytacja!
Przedmioty wylicytowane przez Pana Grzegorza podczas drugiej Trójkowej licytacjiFoto: A. Sobieraj/PR

Największą popularnością podczas drugiej licytacji cieszyły się rekwizyty z filmu "Obywatel" - przekazane przez Jerzego Stuhra. Wylicytował je Pan Grzegorz za 21000 zł.

Posłuchaj

Marek Niedźwiecki mówi o boazerii z Trójkowego studia emisyjnego (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

W sumie podczas drugiej Trójkowej licytacji zebraliśmy 85700 zł. Ogromna kwota - prawie 70000 zł - wpłynęła także z smsów o treści POMOC wysłanych przez Państwa podczas aukcji pod numer 72265. Pięknie dziękujemy!

Tegoroczny dochód ze wszystkich trzech licytacji (5, 12 i 19 grudnia) w ramach akcji "Święta bez granic 2014" będzie przeznaczony na potrzeby dzieci z chorobą nowotworową - podopiecznych Fundacji "Nasze Dzieci" przy Klinice Onkologii w Instytucie "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie.

Tu znajdziesz zdjęcia i dokładne opisy przedmiotów podarowanych na licytację >>>

W trakcie aukcji Trójkowe studio odwiedził m.in. Włodek Pawlik, który opowiadał o płytach i filiżankach, które zdecydował się przekazać na rzecz licytacji. Na filiżankach można znaleźć partyturę - fragment rękopisu utworu "Night in Calisia".

Dr Monika Drogosiewicz mówiła natomiast słuchaczom o tym, czym zajmuje się Fundacja "Nasze dzieci". - Ponieważ choroba nowotworowa zabiera naszym podopiecznym dzieciństwo, nie chodzą do szkoły, nie mają kontaktu z rówieśnikami, to wymyśliliśmy, że może warto im zorganizować kolonie. Na nich dzieci są przeszczęśliwe - powiedziała rozmówczyni Kuby Strzyczkowskiego.

"Święta bez granic 2014" - Jak można wesprzeć akcję? >>>

Fundacja wspomaga Klinikę Onkologii w Instytucie "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w zakupach sprzętu medycznego i lekarstw, organizuje udogodnienia, dzięki którym rodzice mogą nieustannie przebywać na oddziale przy swoich dzieciach, zapewnia wsparcie psychologiczne i socjalne dzieciom i ich rodzinom i dba o zapewnienie małym pacjentom różnorodnych atrakcji. Teraz my mamy szansę pomóc Fundacji!

A oto wszystkie przedmioty, które po piątkowej specjalnej audycji znalazły swoich nowych właścicieli:

1. Limitowane wydanie albumu "Night in Calisia" wraz z dwiema filiżankami od Włodka Pawlika. Wylicytował je za 17700 zł Pan Robert.

/

2. Mapa Mongolii oraz książka "Wschód" z autografem Andrzeja Stasiuka wylicytowane przez Pana Bogdana za 17000 zł.

/

3. Koszulka reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego wylicytowana przez Pana Krzysztofa za 18000 zł

/

4. Rekwizyty z filmu "Obywatel" oraz książka "Obywatel Stuhr" z autografem od Jerzego Stuhra wylicytowana przez Pana Grzegorza za 21000 zł.

/

5. Boazeria ze studia emisyjnego Trójki (tzw. M-2) wylicytowana przez Pana Roberta za 12000 zł.

/

Więcej informacji o licytacji oraz wszystkie zdjęcia i szczegółowe opisy przedmiotów, które licytowaliśmy, można znaleźć tutaj.

W poprzednim tygodniu najwięcej emocji towarzyszyło licytacji koszulki z autografem piłkarza FC Barcelony Andresa Iniesty. Kuba Strzyczkowski zlicytował ją za 53 333 zł.

Jak przebiegła pierwsza Trójkowa licytacja >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie

Prowadził: Kuba Strzyczkowski

Goście: Tomasz Gorazdowski (dziennikarz sportowy Trójki), Ewa Gorzelak-Dziduch (Fundacja "Nasze Dzieci"), Włodek Pawlik (kompozytor), dr Monika Drogosiewicz (Fundacja "Nasze Dzieci")

Data emisji: 12.12.2014

Godzina emisji: 19.05

(fbi/mk)

Polecane