Bezdomni i ich anioły. "Pomagamy mądrze pomagać"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bezdomni i ich anioły. "Pomagamy mądrze pomagać"
Jednym z problemów bezdomnych jest trudność z odnalezieniem się w otaczających im świecie. W tym mogą pomóc wolontariusze Foto: Glow Images/East News

- Osoba bezdomna najczęściej jest załamana, bo nie potrafi się odnaleźć w otaczającej ją rzeczywistości - mówi Mirosław Zieliński, bezdomny. Osobom bez domu w ramach projektu "Anioł w Warszawie" pomagają wolontariusze zwani aniołami.

Posłuchaj

Jak mądrze pomagać bezdomnym? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Rzecznik Fundacji Kapucyńskiej przy Jadłodajni Braci Mniejszych Kapucynów Anna Tomczyk-Czerwińska wyjaśnia, że hasło przewodnie organizacji brzmi "Pomagamy mądrze pomagać". - Każdy z naszych wolontariuszy do swoisty anioł. To bardzo prozaiczne, ale dzieją się tam cuda - mówi rzeczniczka.
Alicja Gawor, wolontariuszka w projekcie "Anioł w Warszawie", wyjaśnia, że zadaniem osób pomagających bezdomnym jest dawanie wędki, a nie ryby. - To nie jest łatwe, bo musimy zapomnieć o własnych pomysłach dla podopiecznych. W naszej pomocy mamy być niewidoczni, iść obok osoby, której pomagamy, dając jej jednocześnie pole do działania - opowiada wolontariuszka.
***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadził: Dariusz Bugalski
Goście: Alicja Gawor (wolontariuszka w projekcie "Anioł w Warszawie"), Mirosław Zieliński (podopieczny Fundacji Kapucyńskiej), Anna Tomczyk-Czerwińska (rzecznik Fundacji Kapucyńskiej przy Jadłodajni Braci Mniejszych Kapucynów)
Data emisji: 8.12.2014
Godzina emisji: 21.07

(sm,iwo)

Polecane