Jessie Ware zagrała magiczny koncert w Trójce [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jessie Ware zagrała magiczny koncert w Trójce [POSŁUCHAJ]
Jessie Ware zaśpiewała w studiu Trójki w bardzo intymnej atmosferze, bez publiczności, za to dla słuchaczy Foto: J. Konecki/ PR

Brytyjska artystka była gościem "Listy osobistej" i dała kameralny koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej. - Nauczyłam się wiary w siebie - mówiła tuż po zejściu ze sceny.

Posłuchaj

Posłuchaj koncertu Jessie Ware w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Lista osobista/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Może nie powinnam tak dużo mówić o piosenkach i o tym, co one znaczą. Piosenki są dla każdego i nie powinno się o nich mówić. Od kiedy powiedziałam, że "You and I" jest o mnie i o mężu, stało się to głównym motywem wszystkich pytań - powiedziała Jessie Ware w rozmowie z Piotrem Metzem. Wcześniej artystka zaśpiewała trzy bardzo klimatyczne piosenki w Trójkowym studiu. Wyjątkowego, zamkniętego koncertu można posłuchać na naszej stronie.

"Brzmi jak współczesna Sade" - to częste określenie Jessie Ware. Elegancja, klasa i wdzięk Brytyjki rzeczywiście mogą przywodzić na myśl jej starszą koleżankę po fachu. Jednak muzycznie Jessie Ware to zupełnie inna historia. Są tu co prawda inspiracje latami 80. i soulem, ale wszystko brzmi bardzo nowocześnie. Elektronika miesza się tu z niemal klasycznie skomponowanymi piosenkami popowymi, downtempo z nu-soulem i R&B.

Jessie Ware zagrała w Trójce dla 10 osób >>>
Jessie Ware jest absolwentką uniwersytetu w Sussex, gdzie studiowała literaturę angielską. Po zakończeniu edukacji podjęła pracę jako dziennikarka, jednak szybko poświęciła się muzyce, współpracując m.in. z Jackiem Peñate, projektem SBTRKT, didżejem i producentem Jokerem czy też wokalistą o pseudonimie Sampha.

Galeria zdjęć z koncertu Jessie Ware w Trójce >>>
Debiutancki album artystki "Devotion" ukazał się 20 sierpnia 2012 roku. Płyta spotkała się z wyjątkowym przyjęciem krytyków i publiczności, o czym mogliśmy się przekonać choćby podczas polskich koncertów artystki. Była ona jedną z gwiazd gdyńskiego Open'era i stołecznego Selectora. Zagrała też kilka koncertów klubowych, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Sopocie i Warszawie. 13 października 2014 roku światło dzienne ujrzał jej drugi krążek - "Tough Love".

(mat. promocyjne, mk, iwo, fbi)

Polecane