Jessie Ware gościem audycji Piotra Metza!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jessie Ware gościem audycji Piotra Metza!
Popularność Jessie Ware w Polsce nie słabnieFoto: mat. promocyjne

Brytyjska artystka była gościem "Listy osobistej" i dała kameralny koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

"Brzmi jak współczesna Sade" - to częste określenie Jessie Ware. Elegancja, klasa i wdzięk Brytyjki rzeczywiście mogą przywodzić na myśl jej starszą koleżankę po fachu. Jednak muzycznie Jessie Ware to zupełnie inna historia. Są tu co prawda inspiracje latami 80. i soulem, ale wszystko brzmi bardzo nowocześnie. Elektronika miesza się tu z niemal klasycznie skomponowanymi piosenkami popowymi, downtempo z nu-soulem i R&B.

Jessie Ware zagrała w Trójce dla 10 osób >>>
Jessie Ware jest absolwentką uniwersytetu w Sussex, gdzie studiowała literaturę angielską. Po zakończeniu edukacji podjęła pracę jako dziennikarka, jednak szybko poświęciła się muzyce, współpracując m.in. z Jackiem Peñate, projektem SBTRKT, didżejem i producentem Jokerem czy też wokalistą o pseudonimie Sampha.

Galeria zdjęć z koncertu Jessie Ware w Trójce >>>
Debiutancki album artystki "Devotion" ukazał się 20 sierpnia 2012 roku. Płyta spotkała się z wyjątkowym przyjęciem krytyków i publiczności, o czym mogliśmy się przekonać choćby podczas polskich koncertów artystki. Była ona jedną z gwiazd gdyńskiego Open'era i stołecznego Selectora. Zagrała też kilka koncertów klubowych, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Sopocie i Warszawie. 13 października 2014 roku światło dzienne ujrzał jej drugi krążek - "Tough Love".

(mat. promocyjne, mk, iwo)

Polecane