Robert Więckiewicz o audiobookach: to malowanie obrazu głosem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Robert Więckiewicz o audiobookach: to malowanie obrazu głosem
Robert Więckiewicz znajdzie się w gronie aktorów biorących udział w Trójkowym słuchowisku "Audiobooki - dobrze opowiedziane historie"Foto: Katarzyna Goleniewska/PR

Robert Więckiewicz - jeden z aktorów, którzy wezmą udział w wyjątkowym Trójkowym słuchowisku - opowiada o pracy nad audiobookami. - Trzeba namalować obraz, który słuchacz będzie mógł wyświetlić sobie w głowie - twierdzi aktor.

Co o nagrywaniu audiobooków mówi Robert Więckiewicz? - To właściwie jest czytanie. My de facto nie odgrywamy scen. Odgrywamy je tylko i wyłącznie swoim głosem. I trudność polega na tym, że siedząc na krześle przed mikrofonem w studiu, trzeba wygenerować pewne emocje, które towarzyszą bohaterom. To jest trudne - przyznaje gość Piotra Barona.

Aktor opowiada także o swoich odczuciach związanych z udziałem w słuchowiskach. - To jest bardzo ciekawe doświadczenie. Przychodzą zaproszeni ludzie, siadają na widowni i w skupieniu patrzą na faceta, który siedzi na krześle. (…) W gruncie rzeczy nic się nie dzieje, a oni jednak siedzą i słuchają - podsumowuje Więckiewicz.

"Audiobooki - dobrze opowiedziane historie", czyli koncert słowa mówionego w Trójce >>>

29 listopada o godzinie 21.00 w Trójkowym studiu im. A. Osieckiej odbędzie się uroczysty koncert słowa mówionego - słuchowisko odegrane na żywo z udziałem Krzysztofa Banaszyka, Magdaleny Cieleckiej, Andrzeja Chyry, Miłogosta Reczka, Marii Seweryn, Łukasza Simlata, Borysa Szyca oraz Roberta Więckiewicza. Będzie to wydarzenie towarzyszące obchodom 6.urodzin Audioteki - dystrybutora i producenta audiobooków i słuchowisk w Polsce.

***

Tytuł audycji: LP Trójka
Prowadził: Piotr Baron
Gość: Robert Więckiewicz
Data emisji: 28.11.2014
Godzina emisji: 9.05

(mat. promocyjne, iwo, mk)

Polecane