30-lecie pracy Tomka Wachnowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
30-lecie pracy Tomka Wachnowskiego
Koncert Tomasza Wachnowskiego w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Jacek Konecki/PR

Autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Autor i wykonawca słynnych "Śniegowic" i piosenki do Asterixa - "Ona nie widzi mnie". Tomek Wachnowski wystąpił w Trójce ze specjalnym koncertem z okazji 30-lecia pracy na estradzie.

Tomek Wachnowski wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej 7 grudnia (niedziela) o godz. 20.00.

Koncert "Z trzydziestką na karku" w studiu im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na antenie radiowej "Trójki" 7 grudnia, to najważniejszy w 2014 roku akcent 30-lecia pracy artystycznej Tomka Wachnowskiego.

Wystąpili w nim, obok prowadzącego Artura Andrusa, Elżbieta Adamiak, Grażyna Auguścik, Marcin Daniec i Krzysztof Ścierański. Drogi każdego z tych artystów i Tomka Wachnowskiego przecinały się wielokrotnie i w sposób znaczący, a w czasie tego koncertu można się było o tym przekonać. Materiał z koncertu zostanie niebawem wydany na DVD, a małe fragmenty, nieemitowane na antenie, udostępniamy jako przedsmak całości.

Tomek Wachnowski bywał w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. Występował i współpracował z Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Konstantym Plewickim, Markiem Wierzchuckim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem, Wolną Grupą Bukowiną i wieloma innymi.

Na mapie jego kariery równie ważne są Warszawa, Kraków, Opole, Olsztyn, Chicago, Pekin, Dublin, Ateny czy Śniegowice, które najprawdopodobniej nie występują na żadnej mapie, ale często można spotkać ludzi, którzy noszą je w sercu.

Wydał 5 płyt: "Śniegowice", "Właśnie tak" , "Dla bogaczy pogoda", "Lubię te piosenki" i "Ludzie lubią mieć". Jego piosenki można znaleźć na składankach "Krainy Łagodności" wydawanych przez EMI i serii "Gitarą i Piórem" wydawanej przez Polskie Radio.

Jego piosenka pt. "Znaki na niebie" śpiewana przez Iwonę Loranc i Kubę Badacha znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "Ławeczka", w 2006 roku ukazała się płyta pod tym samym tytułem, wyprodukowana przez Tomka i Miłosza Wośko, na której jego piosenki wykonuje Iwona Loranc. Piosenkę "Most między nami" z jego tekstem do filmu "6 dni strusia" śpiewała Katarzyna Cerekwicka, a napisaną wspólnie z Piotrem Rubikiem "Najdalszą z gwiazd" w angielskiej wersji duet Georginia i Jose Cura.

(mat. promocyjne)

Polecane