Wystawa, jakiej nie było. Trójkowy kalendarz na Dworcu Centralnym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wystawa, jakiej nie było. Trójkowy kalendarz na Dworcu Centralnym
Jurek Owsiak i Marek Niedźwiecki na otwarciu wystawy "Trójka na obrazach wielkich mistrzów"Foto: Marcin Michałowski

Od 24 listopada, przez dwa tygodnie, w Warszawie można oglądać wystawę zdjęć z kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". O jej powstawaniu mówiliśmy też na antenie Trójki.

Posłuchaj

Dziennikarze Trójki zdradzają kulisy pracy nad kalendarzem i zapraszają na wystawę (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

- Nie jestem mordercą, ja jestem lekarzem, stoję przy gramofonie - przekonywał oglądających obrazy na Dworcu Centralnym Hirek Wrona. Z kolei Artur Andrus nie wierzył własnym oczom... - Jak zobaczyłem Jurka Owsiaka na obrazie, to pomyślałem, że to niemożliwe, by to był on. Bez okularów widziałem go chyba pierwszy raz w życiu - przyznał z przejęciem podczas otwarcia wystawy.

Reporterka Trójki Izabela Woźniak opowiadała, że fotografie robią bardzo duże wrażenie, bo są nieoczywiste i zaskakujące. - Niektórzy dziennikarze będą do zobaczenia po raz pierwszy, bo na co dzień ich tylko słychać, a nie widać - dodała.

<<<Kup kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów">>>

W otwarciu wystawy, wspólnie z dyrektor Programu 3 Magdą Jethon i kuratorem wystawy Arturem Andrusem , udział wzięli także Marek Niedźwiecki , Piotr Stelmach i Jarosław Bator - członek zarządu PKP S.A. Na Dworcu Centralnym byli także bohaterowie kalendarza, którzy wzięli udział w tej nietypowej sesji fotograficznej - Katarzyna Borowiecka , Ryszard Jaźwiński , Robert Kantereit Marcin Łukawski , Henryk Sytner, Michał Nogaś , Jurek Owsiak , Hirek Wrona i inni.

"Trójka
"Trójka w obrazach wielkich mistrzów" to kalendarz na rok 2015/2016

Kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" dostępny jest w sklepiku "Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.

Podróżni
Podróżni oglądają specjalny Trójkowy kalendarz fot. E. Iwanicka/PR

Przypomnijmy - "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" to 16 unikatowych obrazów wykonanych przez 14 fotografów, którym pozowało aż 99 dziennikarzy Programu 3. Tematem kalendarza są wielkie dzieła znakomitych malarzy, między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo .

Zdjęcie
Zdjęcie inspirowane obrazem "Szarlatan" Hieronima Boscha, fot. mat. promocyjne

Jak wyglądała praca na planie zdjęciowym? Posłuchaj wspomnień bohaterów kalendarza>>>

Projekt powstał dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej , którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

Lidia Popiel wspomina pracę nad tworzeniem kalendarza Trójki>>>

Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" będzie można oglądać na dworcach czterech polskich miast - Warszawy, Gdyni, Wrocławia i Krakowa. W każdym z miast wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" będzie można oglądać przez 2 tygodnie.

Jak wyglądało odsłonięcie fotografii znajdujących się w wyjątkowym, "malarskim" kalendarzu Programu 3? Jak w hali głównej dworca prezentują się zdjęcia dziennikarzy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych do tekstu materiałów, które przygotowały: Gabriela Darmetko i Izabela Woźniak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Do południa , Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Autorzy: Gabriela Darmetko i Izabela Woźniak
Data emisji: 24.11.2014
Godzina emisji: 10.35, 16.40

(mp, ei, fbi)

Polecane