Okna życia - historie cichych dramatów i wielkiej miłości

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Okna życia - historie cichych dramatów i wielkiej miłości
W Polsce jest 51 okien życia. Dotychczas odnaleziono w nich 77 dzieci Foto: Glow Images/East News

Rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska podaje, że w Polsce jest 51 okien życia. Dotychczas odnaleziono w nich 77 dzieci. - Każdy przypadek jest zupełnie inny. Za każdym przypadkiem kryje się zupełnie inna historia i zupełnie inny dramat - mówi.

Posłuchaj

Okna życia - historie cichych dramatów i wielkiej miłości (Znaki zapytania/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Państwo Agata i Szymon, którzy są adopcyjnymi rodzicami chłopca odnalezionego w oknie życia, zdają sobie sprawę z faktu, że historia przyjścia na świat ich syna to z pewnością historia naznaczona czyimś dramatem. - Wydaje nam się, że ktoś przeżywał naprawdę dużą tragedię. Ja sobie po prostu nie wyobrażam jako matka, co musiało doprowadzić do tego, żeby podjąć taką decyzję. Ale jeśli ktoś podjął taką decyzję, to, moim zdaniem, naprawdę musiał być w ostateczności - stwierdza pani Agata.

Co rozmówcy Marcina Gutowskiego mówią swojemu synowi o jego pochodzeniu i biologicznej matce, której chłopczyk nigdy nie pozna? - Staramy się mówić, że to jest jego mama specjalna. Zawsze będziemy mówić mu o niej w dobrych słowach - zdradza pani Agata.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Marcin Gutowski pyta swoich rozmówców i słuchaczy o bardzo trudne wybory i bezwarunkową miłość. Plik dźwiękowy jest dołaczony do artykułu.

***

Tytuł audycji: Znaki zapytania
Prowadził: Marcin Gutowski
Goście:
Paweł Kęska (rzecznik Caritas Polska), s. Martyna Kuczmarska (zakonnica posługująca w domu, przy którym jest okno życia), Zofia Dłutek (dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie)

Data emisji: 8.11.2014
Godzina emisji: 14.05

(iwo)

Polecane