Ks. Jan Kaczkowski: kocham kapłaństwo, nie znoszę klechostwa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ks. Jan Kaczkowski: kocham kapłaństwo, nie znoszę klechostwa
Ks. Jan Kaczkowski w 2015 rokuFoto: PAP/Michał Walczak

"Jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj" – to zasada, która przyświecała księdzu Janowi Kaczkowskiemu, kierownikowi Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Duchowny był rozmówcą Michała Olszańskiego w listopadzie 2014 roku. Opowiadał m.in. o swoich zmaganiach z chorobą nowotworową, która, niestety, pokonała go zaledwie półtora roku później, 28 marca 2016 roku.


Posłuchaj

48:33
Ks. Jan Kaczkowski gościem Michała Olszańskiego (Godzina prawdy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ks. Kaczkowski walczył z nieuleczalnym rakiem mózgu, a mimo to właściwie do swoich ostatnich dni opiekował się pacjentami hospicjum. – To, że schodzę do moich umierających, to nie jest żadna moja zasługa, tylko mój psi księżowski obowiązek. Gdybym przestał schodzić, to byłbym draniem – mówił.

Najczęściej czytane

Rozmówca Michała Olszańskiego zdawał osobie sprawę ze zbliżającego się "przełomowego w życiu momentu, jakim będzie śmierć".  Jako wierzący mam to szczęście, że staram się nie wpaść w czarną dziurę rozpaczy i mieć perspektywę. Chociaż nie zawsze jest łatwo, nie będę strugał chojraka  wyznał.

Zapraszamy do wysłuchania wzruszającej, optymistycznej rozmowy z ks. Janem Kaczkowskim. Mówił w niej m.in. o tym, dlaczego jest wdzięczny rodzicom za to, że go nie wychowywali...

Niepublikowane kazanie księdza Kaczkowskiego/Wydawnictwo WAM

***

Tytuł audycji: Godzina Prawdy
Prowadził:
Michał Olszański
Gość: Ks. Jan Kaczkowski (polski duchowny rzymskokatolicki, doktor nauk teologicznych, organizator i dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio)
Data emisji: 21.11.2014, 3.07.2020
Godzina emisji: 12.05, 12.08

fbi/iwo/kr

Polecane