"Essential Killing" - wybuchowa mieszanka Rambo i Tarkowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Essential Killing" - wybuchowa mieszanka Rambo i Tarkowskiego
Fragment plakatu filmu "Essential killing"Foto: materiały promocyjne

W tym niemal bezdialogowym thrillerze wojennym Jerzy Skolimowski pokazał desperacką walkę o przeżycie afgańskiego jeńca, który uciekł z amerykańskiego tajnego więzienia gdzieś w Europie Środkowej.

Posłuchaj

Piotr Czerkawski opowiada o filmie "Essential Killing" (Kino Wolność/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Obsada filmu jest międzynarodowa, wystąpili w nim m.in. Vincent Gallo i Emmanuelle Seigner. Obraz zdobył wiele nagród w kraju i za granicą.
Krytyk filmowy Piotr Czerkawski uważa, że w przypadku "Essential Killing" producent filmu wyjątkowo trafił w sedno hasłem promocyjnym. - Mówiono, że mamy tu do czynienia z mieszanką Rambo i filmów Andrieja Tarkowskiego. Ten slogan doskonale oddaje szerokość horyzontów twórczych Jerzego Skolimowskiego - przyznał Piotr Czerkawski.

"Essential Killing" to jeden z filmów trójkowego plebiscytu "Kino Wolność", w którym słuchacze Programu 3 Polskiego Radia oraz internauci wybierają najważniejsze - ich zdaniem - polskie filmy nakręcone w latach 1989-2014, czyli od czasu pierwszych, częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Głosować można do 13 grudnia 2014 roku, a zwycięską trójkę poznamy dzień później.

Kino Wolność - weź udział w plebiscycie >>>

***

Tytuł audycji: Kino wolność

Prowadził: Ryszard Jaźwiński

Gość: Piotr Czerkawski, krytyk filmowy

Data emisji: 12.11.2014

Godzina emisji: 9.20

(ei/fbi)

Polecane