Od rozmów telefonicznych do wielkiej polityki, czyli przypadek Federiki Mogherini

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Od rozmów telefonicznych do wielkiej polityki, czyli przypadek Federiki Mogherini
Mogherini zaczęła karierę zawodową w call center, a dziś odpowiada za sprawy zagraniczne EuropyFoto: PAP/EPA/Bernd von Jutrczenka

Mogherini to kobieta, która karierę zawodową zaczęła w call center, przez 6 lat była parlamentarzystką, a przez pół roku - ministrem spraw zagranicznych Włoch.

Posłuchaj

Od rozmów telefonicznych do wielkiej polityki (Euranet/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W kolejnym odcinku audycji "Unia pod lupą" Łukasz Walewski opowiada o Federice Mogherini, która została wysokim przedstawicielem ds. polityki zagranicznej UE, a także o Catherine Ashton, pełniącej tę funkcję wcześniej. - O Mogherini mówiono, że jako była komunistka, a dzisiaj socjalistka o prokremlowskich sympatiach, będzie często popadała w konflikty z Donaldem Tuskiem. W trakcie przesłuchań w Parlamencie Europejskim Mogherini nie dała jasnej odpowiedzi, gdy była pytana przez europosłów o to, czy należy przygotować się na najgorsze w związku z konfliktem ukraińskim - zauważa Walewski.

Czy Catherine Ashton również była posądzana o sympatyzowanie z Rosją? Jakie są różnice między byłą a obecną szefową unijnej dyplomacji? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet: Unia pod lupą
Autor: Łukasz Walewski
Data emisji: 12.11.2014
Godzina emisji:
7:50

(iwo, ei)

Polecane