Wybierz się w wewnętrzną podróż i poznaj siebie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wybierz się w wewnętrzną podróż i poznaj siebie!
Wybierz się w wewnętrzną podróż i poznaj siebie!Foto: Glow Images/East News

Żyjemy szybko, niezdrowo i w stresie. Za dużo chcemy zdobyć i za mało patrzymy wgłąb siebie. A przecież warto czasem zatrzymać się na chwilę, by zadać sobie pytanie: dokąd biegnę i czy jestem w tym biegu szczęśliwy?

Posłuchaj

Rozmowa Grażyny Dobroń z Beatą Sokołowską (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Gościem kolejnego odcinka audycji "Instrukcja obsługi człowieka" jest Beata Sokołowska, psycholog kliniczny, kobietą, która w wyniku choroby zdecydowała się całkowicie zmienić swoje życie. Sokołowska opowiada o bólu kręgosłupa, który był tak uciążliwy, że nie była w stanie się ubrać i chodziła jak "stara, zniedołężniała osoba". - Szybko przyszła mi refleksja, że ten ból jest związany z psychiką - mówi Grażynie Dobroń.

Wówczas przyszedł czas na zmiany i zastanowienie, co jest w życiu ważne. - Przyglądałam się sobie. Często odkrywałam też rzeczy niefajne, ale robiłam to odważnie i wiedziałam, że po prostu tego chcę, że chcę coś zmienić. I że nic się samo nie zmieni, że ja muszę do tego dotrzeć - zdradza psycholog.

Jak wygląda przemeblowane życie gościa audycji? - Jest bez napięcia. To, jak się teraz czuję, w porównaniu z tym, jak się czułam jako dwudziestokilkuletnia dziewczyna, to jest po prostu ogromna przepaść. Ja w tej chwili mam takie myśli, że kiedy będę miała osiemdziesiąt lat, to będę mogła pójść w Himalaje, jeżeli zechcę - odpowiada Sokołowska.

Czy można odbyć podróż wewnętrzną i odnaleźć szczęście? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji Grażyny Dobroń.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy w poniedziałki i wtorki o godz. 11.15.

(iwo)

Polecane