Nosowska, Dąbrowska i laureaci, czyli "Mateusze Trójki 2014" w pigułce (wideo)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nosowska, Dąbrowska i laureaci, czyli "Mateusze Trójki 2014" w pigułce (wideo)
Ania Dąbrowska i Katarzyna Nosowska podczas wspólnego występu na gali "Mateusze Trójki 2014" Foto: W. Kusiński/ PR

Program 3 już po raz 21. przyznał nagrody muzyczne dla najciekawszych wykonawców roku. Laureatami "Mateuszy Trójki 2014" zostali: Krzysztof Herdzin, Tomasz Organek, Włodek Pawlik i grupa Perfect. Uroczystą galę uświetnił wyjątkowy koncert duetu Katarzyna Nosowska & Ania Dąbrowska.

Tomasz Organek , wokalista i lider autorskiego projektu Organek, otrzymał nagrodę w kategorii MUZYKA ROZRYWKOWA - DEBIUT. Jury doceniło wokalistę za: odważny i oryginalny powiew rock’n’rolla w muzyce rozrywkowej na płycie "Głupi" oraz przypomnienie istoty bezpośredniego i bardzo osobistego kontaktu z publicznością podczas koncertów zorganizowanych w małych miejscowościach na Podlasiu, latem 2014 roku .

W kategorii MUZYKA JAZZOWA - WYDARZENIE Mateusza Trójki odebrał Włodek Pawlik. Nagrodę otrzymał za: eleganckie i kunsztowne połączenie brzmienia tria jazzowego z orkiestrą symfoniczną na płycie "Night In Calisia", uhonorowane przez świat muzyczny nagrodą Grammy.

Mateusze Trójki 2014 - obejrzyj galę i koncert>>>

Jury przyznało także dwie nagrody za całokształt osiągnięć twórczych. W kategorii MUZYKA JAZZOWA doceniony został Krzysztof Herdzin, który ujął Akademię Muzyczną Trójki znakomitymi osiągnięciami w dziedzinie kompozycji, aranżacji i pianistyki oraz wielkim talentem, wyobraźnią twórczą i wspaniałymi rezultatami łączenia różnych gatunków muzyki . W kategorii MUZYKA ROZRYWKOWA Mateusza Trójki za całokształt odebrali muzycy grupy Perfect. W uzasadnieniu nagrody czytamy: Za to, że dzięki Waszym wspaniałym piosenkom parę pokoleń słuchaczy "chciało być sobą"; za to, że uczyliście nas szaleństwa, chcąc kupić lokomotywę; za to, że od paru dekad jesteście "Niepokonani"; "Niewiele możemy Wam dać" poza wdzięcznością, szacunkiem i uwielbieniem!

Specjalny dyplom odebrał również - obchodzący 80. urodziny - Jan Borkowski, jeden z pomysłodawców (wraz z Pawłem Sztompke) "Mateuszy Trójki". - Drogi Panie Janie! Studio im. Agnieszki Osieckiej bez Pana gigantycznej pracy i oddania nie stałoby się tak kultowym miejscem, z którego Trójka jest bardzo dumna - podziękowała jubilatowi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Uroczysty wieczór w Studiu im. Agnieszki Osieckiej uświetnił występ - stworzonego na potrzeby gali - superduetu Katarzyna Nosowska & Ania Dąbrowska. Koncert poprowadzili Agnieszka Szydłowska i Piotr Stelmach.

Polecane