Kolorowe Dzieci: spotkania, które uczą tolerancji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kolorowe Dzieci: spotkania, które uczą tolerancji
Bohaterka reportażu "Kolorowe dzieci" postanowiła pomóc maluchom, którym doskwiera ich kolor skóry Foto: Glow Images/ East News

- Chciałabym mieć koleżanki z innego kraju - mówi Samiloby, której korzenie wywodzą się z Surinamu. W tym roku poszła do pierwszej klasy w jednej ze szkół we Wrocławiu. Jest tam jedynym ciemnoskórym i ze względu na kolor skóry spotykają ją niemile komentarze innych dzieci.

Posłuchaj

Kolorowe Dzieci: spotkania, które uczą tolerancji (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Mama ją wspiera, ale w domu jednak często jest smutno z powodu docinków. - Kiedy zaczął się wrzesień, każdego wieczoru Sami mówiła mi, że boi się i nie chce chodzić do szkoły, że nie czuje się tam dobrze jako jedyna osoba czarnoskóra - mówi pani Katarzyna.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>

Samiloby poprosiła kiedyś: mamuś, a możemy poznać inne dzieci, które są do mnie podobne? Katarzyna zaczęła szukać rodziców, których dzieci mają podobne problemy. - Postanowiłam napisać na Facebooku apel o Kolorowych Dzieciach - wspomina. - I zdarzyła się rzecz magiczna, całkowicie nieoczekiwana. Zaczęli do mnie pisać nie tylko rodzice z Wrocławia, z Polski, ale także z Anglii, Francji, a nawet Egiptu, Kuby i Stanów Zjednoczonych. Udało nam się nawiązać bardzo fajne kontakty. Postanowiłam również zorganizować spotkanie pod nazwą Kolorowe Dzieci - mówi mama Samiloby.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Kolorowe dzieci", którego autorką jest Magda Skawińska.

Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(mk)

Polecane