Podsiadło o płycie Curly Heads: mieliśmy dużo szczęścia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Podsiadło o płycie Curly Heads: mieliśmy dużo szczęścia
Curly HeadsFoto: mat. prasowe

Curly Heads właśnie wydają swoją pierwszą płytę pt. "Ruby Dress Skinny Dog". - Dostaliśmy ją do ręki kilkadziesiąt godzin temu. To niesamowite uczucie, skakaliśmy z radości - mówi o krążku Dawid Podsiadło, wokalista grupy.

Posłuchaj

Curly Heads: marzyliśmy o tej płycie (Offensywa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka
Okładka płyty Curly Heads, fot. mat. promo

Zespół powstał pięć lat temu w Dąbrowie Górniczej. Tworzą go: Dawid Podsiadło - wokal, Oskar Bała - gitara, Tomek Szuliński - gitara, Tomek Skuta - bas i Damian Lis - bębny. - O ile pięć lat temu nie traktowaliśmy naszego grania zbyt poważnie, to dziś chyba już nikt z nas nie wyobraża sobie, że moglibyśmy się rozstać z muzyką i ze sobą nawzajem. Dziś muzyka jest dla nas najważniejsza, zaraz po rodzinie i miłości - mówi Oskar Bała, współzałożyciel zespołu. 

Dawid Podsiadło zagrał koncert w Trójce>>>

Na debiutanckiej, bardzo rytmicznej płycie znajduje się 11 utworów, m.in. "Love Again", "Burning Down" czy "M.A.B.". - Każdy z nas marzył gdzieś tam w kąciku, że może wydamy płytę, ale za bardzo w to nie wierzyliśmy - dodaje gitarzysta.

- Do tej pory graliśmy niemal tylko koncerty, w zasadzie tylko na to mogliśmy liczyć, chcieliśmy więc podczas tych koncertów zaprezentować się jak najlepiej. Teraz mamy znacznie większe możliwości, także techniczne. Nasze warunki pracy są niesamowicie komfortowe - przyznaje Damian Lis.

- Mamy mnóstwo szczęścia w życiu. Dzięki temu, że mogliśmy sobie zawsze ufać, to dziś jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy - uważa Dawid Podsiadło i dodaje, że ma na myśli m.in. właśnie to, że za kilka dni swoją premierę ma pierwsza płyta Curly Heads.

Muzycy wybierają się w najbliższym czasie w trasę koncertową. 14 listopada będzie można ich usłyszeć w Gorzowie Wielkopolskim, 15 listopada w Gdyni, dzień później w Warszawie, 21 listopada w Dąbrowie Górniczej, 22 listopada w Łodzi, 23 listopada w Krakowie, 27 listopada w Poznaniu, a 28 listopada we Wrocławiu.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą Piotr Stelmach przeprowadził z zespołem podczas Offsesji.

"Offensywa" na antenie Trójki w każdy piątek od godz 22.05 do 0.00.

(fbi, ei, mk)

Polecane