Witamina D - antybiotyk ze słońca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Witamina D - antybiotyk ze słońca
Organizm wytwarza witaminę D pod wpływem słońcaFoto: Glow Images/East News

Choć wciąż jest ciepło, wiele osób skarży się na spadek odporności. A wystarczy odpowiednia dawka witaminy D, by organizm wytworzył naturalny antybiotyk i sam poradził sobie z przeziębieniem.

Posłuchaj

Witamina D - antybiotyk ze słońca (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jerzy Zięba, autor książki "Ukryte terapie", tłumaczy, że witamina D ma działanie ogólnoustrojowe. Jej obecność w organizmie pozwala produkować białka, które działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. - Organizm ma możliwość wytworzenia swojego własnego antybiotyku, i to bardzo silnego - mówi rozmówca prowadzącej audycję Grażyny Dobroń.

Wiele osób przyjmuje witaminy w postaci suplementów diety, tymczasem dla naszego organizmu najzdrowsze jest to, co naturalne. Dlatego też najlepsza witamina D to ta, która jest wytworzona przez organizm pod wpływem słońca… lub w solarium. W każdym przypadku najważniejszy jest jednak umiar. - Nie chodzi o to, żeby się opalać, ani na plaży, ani w solarium. Chodzi o to, żeby się naświetlać - mówi Zięba.

Ciekawostką dla wielu może być fakt, że witamina D jest wytwarzana na skórze, a nie w skórze, i aby się wchłonęła, potrzeba około 48 godzin. Wniosek? By zachować zdrowie, warto czasem poczekać z kąpielą.

Co jeszcze należy wiedzieć o witaminie D? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadziła Grażyna Dobroń.

Na "Instrukcję obsługi człowieka" zapraszamy w poniedziałki i wtorki o godz. 11.15.

(iwo/fbi)

Polecane