"Kompletny brak wiedzy". Echa wystąpienia kandydatki na wiceszefową KE

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Kompletny brak wiedzy". Echa wystąpienia kandydatki na wiceszefową KE
Alenka BratuszekFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Dawid Jackiewicz (PiS) i Andrzej Grzyb (PSL) skrytykowali w "Pulsie Europy" wystąpienie Alenki Bratušek, kandydatki na wiceprzewodniczącą KE ds. unii energetycznej.

Posłuchaj

Echa wystąpienia kandydatki na wiceszefową KE (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Wzmocnienie rynku wewnętrznego, rozbudowa połączeń energetycznych między krajami UE, promocja źródeł odnawialnych i zielonej energii - takie zdaniem Alenki Bratušek powinny być filary tego projektu. Wśród nich Bratušek nie wymieniła postulowanych przez Polskę wspólnych negocjacji gazowych czy wspólnych zakupów gazu przez całą UE.

Dawid Jackiewicz tłumaczył w Trójce, że już sam tryb zgłoszenia się Słowenki spowodował wiele kontrowersji. - Jest to liderka ustępującego rządu, która zgłosiła się de facto sama i wykazała się kompletnym brakiem wiedzy w dziedzinie, za którą ma odpowiadać - mówił Jackiewicz.

Gość Trójki podkreślił, że unia energetyczna wymaga specjalistycznej wiedzy i dużego rozpoznania w sprawach międzynarodowych, a - zdaniem posła PiS - brak wiedzy dyskwalifikuje Alenkę Bratušek. - Na większość kluczowych pytań, choćby o bezpieczeństwo energetyczne, nie znała odpowiedzi - wyjaśnił Jackiewicz.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Grzyb zgodził się ze słowami Dawida Jackiewicz i dodał, że również inne opinie na temat wystąpienia Słowenki są bardzo negatywne. - Jeden z komentarzy mówił, że to portfolio nie jest chyba dobrym pomysłem i trudno się z tym nie zgodzić - stwierdził Grzyb.

Gość Trójki przypomniał, że opinia o kandydatach na komisarzy przychodzi z ich kraju członkowskiego i już sami Słoweńcy mieli zastrzeżenia do kandydatury Alenki Bratušek. - Dotyczyło to zarówno sposobu nominacji, jak i poglądów na życie polityczne - tłumaczył Grzyb.

Rozmawiał Damian Kwiek.

(mr/mk)

Polecane