Z korporacji do lawendy, czyli jak zmienić życie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z korporacji do lawendy, czyli jak zmienić życie
LawendaFoto: Glow Images/East News

Niektórzy z nas myślą czasem, żeby całkowicie zmienić swoje życie. Zastanawiamy się nad zmianą pracy albo miejsca zamieszkania. Jednak najczęściej na myśleniu się kończy. W przypadku Magdy i Huberta stało się inaczej.

Posłuchaj

Z korporacji do lawendy, czyli jak zmienić życie (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Magda opowiada, że skończyła Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej. - To był kierunek wybrany z rozsądku, nigdy nie czułam się na nim w pełni komfortowo. Studia miały mi zapewnić pracę i rzeczywiście miałam pracę. Zajmowałam się płatnościami, kredytem bankowym, zarządzałam gotówką - mówi. Hubert z kolei studiował informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie w Łodzi.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>

- Poznaliśmy się w firmie w Płocku. Jednak dopiero, gdy kilka lat później wróciłam z pracy w Holandii to coś między nami zaiskrzyło. Gdyby nie korporacja to byśmy się nie poznali - śmieją się. Dziś obchodzą piątą rocznicę ślubu i... od dwóch lat uprawiają lawendę. Zapytani, czy czegoś żałują, odpowiadają, że tylko tego, że na zmianę zdecydowali się tak późno.

Dlaczego odeszli z korporacji? Co ich skłoniło do uprawiania lawendy? Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Przystanek Lawenda" Eweliny Karpacz-Oboładze.

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(mp)

Polecane