"Naga broń": tu wydarzyło się wszystko

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Naga broń": tu wydarzyło się wszystko
Kadr z filmu "Naga broń", na zdjęciu aktor grający główną rolę, Leslie Nielsen.Foto: mat. pras.

Tej trylogii nie da się zapomnieć, choćby za sprawą polskich stacji telewizyjnych, które co kilka miesięcy z zapałem zachęcają swoich widzów do jej oglądania przy okazji świąt.

Posłuchaj

"Naga broń", czyli tu wydarzyło się wszystko (Z dala od Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

"Naga broń" przypomina swojego głównego bohatera - choć nieraz śmieszy do łez, to jednocześnie wzbudza politowanie nad swoim poziomem intelektualnym. Główna postać seriic - Frank Drebin grany przez Leslie Nielsena - jest postrachem przestępców, ale i Michaiła Gorbaczowa czy Elżbiety II.

Seria "Naga broń" składa się z trzech filmów: "Naga broń", "Naga broń 2 i 1/2" oraz "Naga broń 33 i 1/3". W obrazach słynnego tria: Davida Zuckera, Jima Abrahamsa i Jerry'ego Zuckera nie brakowało niczego, co zapewnia niemal każdemu filmowi miliony widzów - pościgi, sceny miłosne i humor.

- Mówi się, że film nie odniósłby sukcesu, gdyby nie rola Leslie Nielsena. Ktoś kiedyś wspomniał, że on był Laurencem Olivierem komedii prześmiewczej i pastiszu - podkreśla Łukasz Muszyński z portalu Filmweb.pl. Pochodzący z Kanady aktor zagrał także w takich filmach, jak "Czy leci z nami pilot?", "2001: Odyseja komiczna" czy "Dracula - wampiry bez zębów".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji przygotowanej przez Jana Niebudka.

Na audycję "Z dala od Trójki" Jana Niebudka zapraszamy w każdy czwartek o 9.45.

(fbi/mk)

Polecane