Marcin Wasilewski Trio powraca z nową płytą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marcin Wasilewski Trio powraca z nową płytą
Michał Margański i Marcin WasilewskiFoto: Katarzyna Goleniewska/PR

O albumie zatytułowanym "Spark Of Life" mówił w radiowej Trójce lider zespołu - Marcin Wasilewski.

Posłuchaj

Marcin Wasilewski Trio powraca z nową płytą (W tonacji Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

7 października ukaże się nowy album zespołu Marcin Wasilewski Trio (Marcin Wasilewski - fortepian, Sławomir Kurkiewicz - kontrabas, Michał Miśkiewicz - perkusja) zatytułowany "Spark Of Life". Będzie to czwarty krążek nagrany dla wytwórni ECM Records, a ósmy w ponad 20-letniej karierze zespołu. Tym razem do współpracy muzycy zaprosili znakomitego szwedzkiego saksofonistę Joakima Mildera.

- Chcieliśmy dodać nowy głos, wzbogacić o nową osobowość muzyczną nasze trio, które wykształciło już swój język porozumiewania się nie tylko ze sobą, ale także z publicznością - tłumaczył Marcin Wasilewski. - Chcieliśmy je poszerzyć, ale nie zaburzyć. Joakim Milder świetnie się w tej roli sprawdził - dodał muzyk.

Na płycie znalazło się 11 utworów, wśród nich m.in. reinterpretacje Herbieąego Hancocka, Grażyny Bacewicz i słynnej "Kołysanki" Krzysztofa Komedy. Pojawia się również zespół Hey.

- Rozrzut repertuarowy jest dosyć obszerny. Z każdym wiąże się osobna historia - tłumaczył rozmówca Michała Margańskiego. - Oprócz coverów są także moje własne kompozycje - zaznaczył gość Trójki.

Posłuchaj całej rozmowy z Marcinem Wasilewskim.

W audycji nadaliśmy następujące utwory:

- Krzysztof Komeda Quintet "Kattorna"
- Francesco Tristano "Idiosynkrasia" (ORIGINAL)
- Nils Frahm "Hammers"
- Marcin Wasilewski Trio "Sudovian Dance"
- Marcin Wasilewski Trio "Austin"

Na "Kwadrans jazzu" zapraszamy w każdy piątek o godz. 15.45. Audycja przygotowywana jest wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

(mr/mp)

Polecane