The Jan Gałach Band. Bluesmani nie stronią od improwizacji!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
The Jan Gałach Band. Bluesmani nie stronią od improwizacji!
Jan Gałach podczas koncertu w studiu Trójki Foto: W. Kusiński/ PR

Jedyny zespół w Polsce grający na stałe z dwiema perkusjami. The Jan Gałach Band powstał z inicjatywy lidera zespołu Janka Gałacha. Zapraszamy do oglądania zdjęć i wideo z koncertu.

Nagranie koncertu odbyło się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej we wtorek 16 września. Retransmisję występu nadaliśmy 25 września.

Obecny skład grupy wykrystalizował się w 2011 roku. Tworzący go muzycy to doświadczeni instrumentaliści: Jan Gałach - skrzypce, Karolina Cygonek - wokal,  Marek Kobus - gitara, Marek Idzik - bas, Borys Sawaszkiewicz - klawisze, Max Ziobro - perkusja, Michał Bocek - perkusja.

Muzykę zespołu można określić jako szeroko pojętną ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami, jak The Allman Brothers Band, Derek Trucks Band, Mahavishnu Orchestra czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością ! amerykańskich jam bandów. Zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bies Czad Blues gdzie Jan Gałach i Marek Kobus są organizatorami tych bieszczadzkich spotkań.

Na początku 2014 r.zespół reprezentował nasz kraj na International Blues Chalenge w Memphis,zbierając bardzo dobre recezje. Chwile po powrocie do kraju JGB zdobywa wyróżnienie w ankiecie kwartalnika "Twój Blues". W marcu 2014r. zespół wyjeżdża na konkurs Blues Aperitiv organizowany w Czechcach gdzie zdobywa pierwszą nagrodę i nagrodę publiczności.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat.prasowe, mp)

Polecane