Artur Rojek w Trójce [WIDEO + GALERIA ZDJĘĆ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Artur Rojek w Trójce [WIDEO + GALERIA ZDJĘĆ]
Artur Rojek w studiu TrójkiFoto: Jacek Konecki/PR

Artysta zaprezentował w Trójce materiał ze swojej pierwszej solowej płyty "Składam się z ciągłych powtórzeń". Odebrał też platynową płytę - wyróżnienie przyznawane za sprzedaż 30 tys. egzemplarzy krążka.Koncert odbył się 7 września 2014 roku. Na naszej stronie internetowej można było oglądać także streaming wideo.

Słuchaj Trójki w internecie >>>

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Artur Rojek to kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Współtwórca i lider Myslovitz, z którym wydał 9 albumów, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino. Współpracował ponadto z Katarzyną Nosowską, Smolikiem, czy Pustkami. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festiwalu. Mimo pracy nad OFF Festiwalem Artur Rojek znalazł czas na przygotowanie pierwszego w pełni solowego albumu.

Artur Rojek: decyzja o odejściu z Myslovitz dojrzewała we mnie przez lata >>>

Artur Rojek próbuje oswajać strach >>>

Po odejściu z Myslovitz, w którym spędził większą część swojego życia, Artur miał więcej czasu dla siebie niż kiedykolwiek wcześniej. Dużo podróżował. Po świecie, ale i po swoim mieście. Odwiedzał miejsca, w których kiedyś był, w których coś czuł, kogoś kochał, czegoś się bał. I odwiedzał miejsca w których mógł być, ale nie był wcale lub był nie do końca, niezupełnie, niewyraźnie.

Sponsorem
Sponsorem koncertu jest PZU

W kwietniu ukazał się debiutancki, solowy album Rojka "Składam się z samych powtórzeń" . Repertuar z tego krążka mogli usłyszeć m.in. fani, którzy wzięli udział w tegorocznym OFF Festivalu w Katowicach, którego Artur jest szefem muzycznym, a Program 3 Polskiego Radia stałym partnerem medialnym. - Rojek nagrał bardzo osobisty album, ale to nie jest jego prywatna historia, to nie jego życiorys. To jego życie potencjalne. Alternatywne, ale niespełnione. To rozmowa z duchami, z bytami, których nie było. "Składam się z ciągłych powtórzeń" może być płytą o rutynie codzienności, ale może też być opowieścią o tym, jak wiele od nas zależy i jak łatwo z tego rezygnujemy. Może niepotrzebnie? - zastanawiają się przedstawiciele firmy Kayax, która jest wydawcą albumu "Składam się z ciągłych powtórzeń". Pochodząca z niego piosenka "Syreny" zajmuje obecnie drugie miejsce na "Liście Przebojów Programu Trzeciego" (więcej: lp3.polskieradio.pl/).

Jak na żywo brzmi "Składam się z ciągłych powtórzeń"? O tym przekonali się słuchacze Trójki.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. promocyjne, ei)

Polecane