Wielkie nazwiska na Festiwalu Literacki Sopot

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wielkie nazwiska na Festiwalu Literacki Sopot
Publiczność Festiwalu Literacki SopotFoto: Michał Nogaś/PR

Nowością podczas Festiwalu Literacki Sopot jest cykl spotkań na Kulturalnej Plaży Trójki. Rozmowy z wybitnymi pisarzami i reporterami przeprowadzi Michał Nogaś.

Posłuchaj

Trójka zaprasza na Festiwal Literacki Sopot (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W czwartek o swoich reportażach z Rosji oraz o szeroko komentowanej książce dotyczącej wyprawy na Broad Peak opowiada w Sopocie Jacek Hugo-Bader. W piątek Kulturalną Plażę Trójki odwiedzi natomiast biografka Tove Jansson, autorki "Muminków", Boel Westin. Niedawno obchodziliśmy, także w Trójce, setną rocznicę urodzin pisarki zwanej "mamą Muminków". W sobotę Michał Nogaś porozmawia na Trójkowej plaży z Sylwią Chutnik, a w niedzielę z Mariuszem Szczygłem. Wszystkie spotkania będą się odbywały o godzinie 14.30.

Trójka na Festiwalu Literacki Sopot >>>

Kolejna bardzo cenna propozycja to znany już bywalcom Literackiego Sopotu cykl pod hasłem "Nominowani do Nike". - Zaprosiliśmy autorów, którzy w tym roku otrzymali nominację do Nike. W piątek o godzinie 16.00 będziemy mieli okazję spotkać się z Patrycją Pustkowiak i Łukaszem Orbitowskim. Na to spotkanie zapraszamy do Zatoki Sztuki. W sobotę gościmy Małgorzatę Rejmer, a w niedzielę Ignacego Karpowicza - mówi Marta Czarnecka, która odpowiada za przebieg festiwalu.

Jednym z elelemtów Literackiego Sopotu będą też spotkania z książką historyczną. - Staramy się dobrać książki pod kątem nośności, ważnych treści lub też pod kątem edytorskim. W tym roku prezentujemy trzy książki: "Płeć powstania warszawskiego" Weroniki Grzebalskiej, "Powrót do Sulejówka" Włodzimierza Kalickiego oraz "Brudne serca. Jak zafałszowaliśmy historię chłopców z lasu i ubeków" Anny Kłys - opowiada Roman Wojciechowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

Tematem głównym festiwalu jest literatura rosyjska. - Pewnie padną też pytania o sytuację polityczną do naszych gości, ale mamy nadzieję, że główną oś rozmowy z autorami i dramaturgami będzie stanowiła literatura. Naszymi gośćmi będą: Władimir Sorokin, Iwan Wyrypajew, Jelena Czyżowa, Walerij Paniuszkin, Aleksandra Marinina - zapowiada Marta Czarnecka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadził Michał Nogaś.

"Do południa " na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku od godz. 9.05 do 12.00.

(fbi/mp)

Polecane