Co znaczy utrata włosów dla chorych na raka?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Co znaczy utrata włosów dla chorych na raka?
Foto: Glow Images/East News

Jak czują się panie pozbawione tego atrybutu kobiecości? Stwierdzono naukowo, że okazywanie solidaryzmu ma siłę terapeutyczną dla osób borykających się z chorobą. Z tego założenia wyszli organizatorzy akcji "Daję głowę".

Posłuchaj

Co znaczy utrata włosów dla chorych na raka? (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zachęcali ludzi, aby w centrum Wrocławia publicznie ogolili głowy, skrócili włosy, zgolili wąsy lub wygolili zabawny motyw graficzny. Za "każdą głowę” sponsorzy akcji przekazali pieniądze dla Stowarzyszenia Zawsze Kobieta, które zajmuje się pomocą chorym na nowotwór. Efektem akcji jest 80 oddanych warkoczy, ponad 1200 ostrzyżonych głów, a także wiele ogolonych.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Inspiracją do akcji "Daję głowę" jest Elżbieta Wojdyłła. Kobieta choruje na nowotwór, mimo to jest ciągle uśmiechnięta. Żyje aktywnie, prowadzi firmę, pomaga innym. To ona założyła Stowarzyszenie Zawsze Kobieta. Teraz ma nawrót choroby.

W czasie "Daję głowę" pierwszy raz w Europie, a może i na świecie, ludzie publicznie poddawali się obcinaniu włosów i goleniu głów, żeby wesprzeć kobiety chore na nowotwór. Akcja jest pretekstem do pytań, co oznacza utrata włosów dla chorych kobiet.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu Magdy Skawińskiej pt. "Włosy".

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

(mp/mk)

Polecane