Lata 80. Ulubiona dekada muzyczna Izabeli Woźniak

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lata 80. Ulubiona dekada muzyczna Izabeli Woźniak
Izabela Woźniak i Tomasz ŻądaFoto: Katarzyna Goleniewska

- Wychowałam się na Liście Przebojów Programu Trzeciego - mówiła w audycji "Ja tu gram" Izabela Woźniak, tłumacząc dlaczego wśród jej ulubionych wykonawców znalazła się m.in. grupa The Rainbirds.

Posłuchaj

Lata 80. Ulubiona dekada muzyczna Izabeli Woźniak (Ja tu gram/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Mamy tu U2, Lenny'ego Kravitza i Sade, co mogłoby wskazywać na Marka Niedźwieckiego i te takie jego smętne nastroje - żartował Wojciech Mann, próbując na podstawie listy artystów odgadnąć kolejnego gościa Tomasza Żądy. - Na tej liście jest jedna duża niespodzianka, to grupa The Rainbirds, o której mało kto dziś pamięta. Gdybyśmy z autorem tego zestawienia spotkali się przy moich płytach, moglibyśmy znaleźć wspólny język. Może to jest pan, który siedzi na dole i pilnuje wejścia - puentował pytająco gospodarz piątkowego poranka w Trójce.

- Moim zdaniem to osoba, która nie wyróżnia się strojem, nie szuka na siłę ekstrawagancji. Nie jest to ktoś, kto ma kolczyk w nosie, żyletkę w uchu, chociaż nie wykluczam, że w latach 80. lub na początku lat 90. mogło tak iskrzyć - podkreśliła z kolei Agnieszka Szydłowska. - Moim zdaniem jest to osoba, która pracuje przy serwisach informacyjnych albo przy audycji "Zapraszamy do Trójki". To ktoś dosyć konserwatywny, kto raczej nie poszedłby ze mną na moje ulubione koncerty, ale jednocześnie zainteresowany muzyką, otwarty na różne dźwięki. Jeśli to kobieta, myślę, że ma przenikliwe ciemnookie spojrzenie. Mogła to by być na przykład Iza Woźniak - skonstatowała trafnie prowadząca "Program alternatywny".

"Ja tu gram" - sprawdź, czego słuchają ludzie Trójki >>>

- Muzyka jest bardzo ważna w moim życiu - mówiła reporterka i reportażystka, której materiałów można posłuchać w  porannym i popołudniowym paśmie "Zapraszamy do Trójki". W audycji Tomasza Żądy Izabela Woźniak opowiadała m.in. o koncertach ulubionych artystów - zarówno tych, których nie udało jej się zobaczyć (Tori Amos), ale i tych, których widziała nie raz (U2).

Spośród polskich wykonawców szczególnym uznaniem darzy grupę Raz Dwa Trzy. - Dziennikarz ma ten przywilej, że może przeprowadzać wywiady z różnymi ciekawymi ludźmi. Kilka razy zdarzyło mi się rozmawiać z panem Adamem Nowakiem. Uważam, że jest świetnym człowiekiem, nie rozczarowałam się - powiedziała Izabela Woźniak i dodała, że zabawnym zbiegiem okoliczności jej mieszkanie oznaczone jest numerem 123.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmówczyni Tomasza Żądy wspominała także czasy studenckie i opowiadała o reporterskiej pracy.

Oto pełna lista artystów i piosenek wybranych przez Izabelę Woźniak:

U2 - Desire

Lenny Kravitz - The Chamber

Sade - Love is Found

Operation Dinner Out - z filmu "Spy Game"

Goran Bregović - Kałasznikow

Simple Minds - Belfast Child

Raz Dwa Trzy - Sufit

Edyta Bartosiewicz  - Niewinność

Rammstein - Engel

The Rainbirds - Blueprint

Tori Amos - Bouncing Off Clouds

Morrissey - The Last Of The Famous International Playboys

Na "Ja tu gram" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 12.05 do 13.00. Audycję przygotowuje Tomasz Żąda.

(mk/mp)

Polecane