OFF Festival, czyli impreza dla prawdziwych fanów muzyki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
OFF Festival, czyli impreza dla prawdziwych fanów muzyki
Publiczność na OFF FestivalFoto: off-festival.pl

- Ten festiwal idzie artystycznie pod prąd. Nigdy sobie nie ułatwiałem drogi, co czasami wypominają mi współpracownicy - śmieje się Artur Rojek, dyrektor programowy OFF Festival, podczas którego w tym roku wystąpi łącznie aż 105 zespołów.

Posłuchaj

OFF Festival, czyli impreza dla prawdziwych fanów muzyki (Offensywa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- To festiwal skierowany do prawdziwych fanów muzyki - mówi Artur Rojek i przypomina, że w tym roku magazyn "Time" opublikował listę 14 najciekawszych tego typu imprez na świecie, na której znalazł się katowicki OFF Festival, rekomendowany właśnie jako wydarzenie dla ludzi naprawdę interesujących się muzyką.

OFF Festival 2014. Najnowsze informacje, wywiady, konkursy >>>

Wiele osób przyjeżdża na początku sierpnia do Katowic, nie znając dorobku części artystów, którzy prezentują się w Dolinie Trzech Stawów. - Wyjeżdżają zakochani w wielu z nich i to jest siła całego przedsięwzięcia - mówi gość Trójki, dla którego osobiście największym odkryciem w historii OFF Festivalu był koncert zespołu Ty Segall, choć równie ciepło wspomina występy Omara Souleymana czy The Paradise Bangkok Molam International Band.

Transmisje koncertów z OFF Festivalu w Trójce! >>>

Na OFFie dominuje muzyka alternatywna. - Ma ona jednak swoje różne poziomy: jest ta bardziej hipsterska, ale i też mniej modna, jednak bardzo ciekawa, która uwiarygodnia muzykę alternatywną. Na festiwalu odczuwa się duży szacunek do muzyki - przekonuje Artur Rojek, który zapewnia jednoznacznie, że nie zamyka się na sprowadzanie do Katowic artystów reprezentujących komercyjne brzmienia. - O ile mnie na to stać - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadzili Anna Gacek i Piotr Stelmach.

(mk/mp)

Polecane