Transatlantyk Festiwal Poznań 2014

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Transatlantyk Festiwal Poznań 2014
Foto: mat. prom.

8 sierpnia rozpoczyna się po raz czwarty już Festiwal wymyślony i dowodzony przez Jana A.P. Kaczmarka, Festiwal Idei, Filmu i Muzyki. To – drugi zarazem letni Festiwal w Poznaniu, obok Malty. Poznań – miasto – do niedawna – uchodzące za spokojne, uporządkowane, w ostatnich miesiącach nie ma szczęścia.

Posłuchaj

Jan A.P. Kaczmarek gościem Barbary Marcinik. Rozmowa nt. Festiwalu Transatlantyk (Trójka pod księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

Ciesząc się na spotkanie z Janem A.P. oraz jego gośćmi, nie mogliśmy nie zauważyć, tego, co dzieje się w mieście. Spotykamy się dziś na 7 dni przed – po to, by przyjrzeć się w szczegółach najważniejszym punktom programu. Nas najbardziej interesują idee, czyli tematy, które zostaną poruszone podczas debat czyli: wolności słowa, cenzurze, uciskowi, terrorowi. Film – to u nas domena Rika Jaźwińskiego oraz – ostatnio – także Kasi Borowieckiej. I – oni będą zaangażowani w relacjonowanie filmowych punktów programu.


Obok idei – interesuje nas też muzyka. Przypomnimy, jakie konkursy muzyczne będą odbywały się, jak co roku. Zarówno gala otwarcia, jak i zamknięcia ma charakter muzyczny, a zatem – jest o czym opowiadać.

Profesor
Profesor Gayatri Chakravorty Spivak

Najświeższa wiadomość: Nagrodę TFP czyli Glocal Hero otrzyma w tym roku … Gayatri Chakravorty Spivak .
Jeśli jej nie znamy, to w auducji mieliśmy szansę dowiedzieć się, kim jest, bo też naszym gościem był Jan A.P. Kaczmarek, nie sam, towarzyszył mu w studiu Trójki odpowiedzialny za program Festiwalu Jacek Sobczyński.

Zapraszamy do posłuchania całej audycji: Baszka Marcinik oraz Wojtek Dorosz – wydawca

Za dwa tygodnie spotkamy się ponownie, by … podsumować Festiwal Jana A.P. i będzie to spotkanie transmitowane z … bankietu po zakończeniu tegorocznego Transatlantyku.

/

Polecane