"Dobieram muzykę do nastroju", czyli wybory Ewy Dudzińskiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Dobieram muzykę do nastroju", czyli wybory Ewy Dudzińskiej
Ewa Dudzińska i Tomasz ŻądaFoto: Katarzyna Goleniewska/PR

- To jest mój autentyczny wybór. Utwory, które lubię, ale nie mam czasu ich słuchać. One nie są często grane, niemniej z chęcią do nich wracam. Kiedy zapytasz moją córkę: co lubi mama?, to od razu te piosenki wymieni - mówi bohaterka audycji "Ja tu gram" Ewa Dudzińska.

Posłuchaj

"Dobieram muzykę do nastroju", czyli wybory Ewy Dudzińskiej (Ja tu gram/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zdaniem Hirka Wrony ta lista została sporządzona delikatną ręką kobiety. - Jednak "Child in Time" Deep Purple kojarzyłbym z mężczyzną ubranym skórzaną kurtkę, na motocyklu - to raczej te klimaty. Potem jednak absolutnie kobiece wybory. To może być młoda osoba zafascynowana starą muzyką i słuchająca Trójkowych audycji. To jest Ewa Dudzińska - odgadł dziennikarz.

Sprawdź poprzednie audycje z cyklu "Ja tu gram" >>>

- Mamy tu klasykę rocka i klasykę muzyki tanecznej. To przeboje i to spore przeboje sprzed lat. Można wnosić, że ta kobieta (jeśli to jest kobieta) jest raczej usposobienia łagodnego. Mamy i smooth jazz, i rock, i muzykę dyskotekową, popową z lat 70., i ballady, i do Grzegorza Ciechowskiego ma autorka słabość. Nie wiem, kto to może być - mówi Grzegorz Hoffmann.

- Kobieta zmienną jest - odpowiada Ewa Dudzińska. - Panowie byli zszokowani, że tu taka różnorodność. No ale cóż, w zależności od sytuacji życiowej, od mojego nastroju wybieram muzykę, która we mnie gra. Jeżeli taka piosenka trafi się w radiu, a jadę wtedy samochodem, to odkręcam na cały regulator. Zamykam szyby, żeby się odseparować od otoczenia. Jednak nie polecam tej metody, bo kiedyś nie usłyszałam karetki pogotowia - mówi dziennikarka.

Ewa Dudzińska wspomina, że jako dziecko miała bardzo fajny głos i dużo śpiewała i grała na pianinie. - Moja kariera zaczęła się w szkole podstawowej, ona mieści się tu niedaleko, to podstawówka nr 12 na ulicy Powstańców Śląskich, potem było liceum Batorego, teraz Trójka. W międzyczasie Uniwersytet Warszawski, całe życie się tu kręci. W podstawówce śpiewałam o gąsce, byłam solistką. Jednak ani pianino nie wyszło, ani śpiew nie wyszedł - śmieje się Dudzińska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

Oto lista ulubionych piosenek Ewy Dudzińskiej:

Deep Purple - Child In Time
Barry White  - Never, Never Gonna Give You Up
Stevie Wonder - Isn't She Lovely
Walk Away - Penelopa
De Su - Życie cudem jest
Eric Carmen - All By Myself
Obywatel G.C. - Nie pytaj o Polskę
Justyna Steczkowska  - Oko za oko, słowo za słowo
Basia - Cruising for Bruising
Anna Maria Jopek - Ale jestem
A także:
Jean Michel Jarre  
George Benson
Urszula Dudziak i Bobby McFerrin

Na "Ja tu gram" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 12.05 do 13.00. Audycję przygotowuje Tomasz Żąda.

(mp/mk)

Polecane