Hofman: żadnej koalicji z Korwin-Mikkem. Jego obecność w polityce to nieporozumienie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Hofman: żadnej koalicji z Korwin-Mikkem. Jego obecność w polityce to nieporozumienie
Adam HofmanFoto: Trójka/Polskie Radio

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości mówił w radiowej Trójce, że jego partia nie planuje i nie wejdzie w układ rządowy z Kongresem Nowej Prawicy. - Naszym celem są samodzielne rządy - podkreślił Adam Hofman.

Posłuchaj

Adam Hofman o Januszu Korwin-Mikke (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

"Newsweek" na okładce swojego najnowszego numeru zamieszcza zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego z Januszem Korwin-Mikke i podpis "Teraz oni". W środku tygodnika znajdujemy wywiad z liderem Kongresu Nowej Prawicy, który mówi, że po wyborach parlamentarnych w 2015 roku mógłby stworzyć koalicję z partią Kaczyńskiego, choć nie podoba mu się program tego ugrupowania. - PiS głosi program na lewo od SLD, ale dla dobra Polski mogę z każdym - zaznacza. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z "Faktem" odrzuca jednak możliwość stworzenia takiego sojuszu.

Adam Hofman w "Salonie politycznym Trójki" mówił, że niektórzy na siłę próbują łączyć PiS z Kongresem Nowej Prawicy. - Wielu próbuje przypinać do nas Korwina po to, żeby nas kompromitować. (…) To jest taka propaganda, żeby pokazać: strzeżcie, bójcie się Prawa i Sprawiedliwości. Bo, co prawda sam PiS to jest już taki w porządku, cywilizowany, ma świetny program, zjednoczył się, ale ten okropny Korwin czyha - podkreślił.

Rzecznik PiS skrytykował Korwin-Mikkego m.in. za uderzenie europosła Platformy Obywatelskiej Michała Boniego. - To jest coś, czego w polskiej polityce do tej pory nie było. Ludzie, którzy na niego głosują uważają być może, że to jest jakaś wielka polityczna zmiana. Oni muszą dostać od nas ofertę. Musimy powiedzieć, że jedyna prawdziwa zmiana przyjdzie przez Prawo i Sprawiedliwość - powiedział.

Hofman zaznaczył, że celem jego partii są samodzielne rządy. - Już jest blisko, bo ostatnie sondaże dają nam 40, 42 proc. (…) Nie mamy planów na koalicję z Korwin-Mikkem. Nie będziemy z nim rządzić w żadnej koalicji. Jego obecność w polityce to nieporozumienie - dodał.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" .

Adam Hofman mówił w "Salonie politycznym Trójki" także m.in. o odejściu z PiS Jana Tomaszewskiego, kwestii więzień CIA oraz o projekcie Twojego Ruchu, który zakłada powstanie komisji śledczej w sprawie likwidacji WSI. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

Rozmawiała Beata Michniewicz.

(aj, ei)

Polecane