Nie tylko duety. Ulubiona muzyka Beaty Michniewicz

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nie tylko duety. Ulubiona muzyka Beaty Michniewicz
Beata Michniewicz i Tomasz ŻądaFoto: Katarzyna Goleniewska

- Łatwo odgadnąć, kto jest autorem tego wyboru. Odpowiedź tkwi w pierwszym wykonawcy z mojej listy, czyli Talking Heads. Bo czym ja na co dzień się zajmuję? Słucham talking heads, czyli gadających polityków - przyznaje Beata Michniewicz, kolejny gość audycji "Ja tu gram".

Posłuchaj

Nie tylko duety. Ulubiona muzyka Beaty Michniewicz (Ja tu gram/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Jest tu dużo rzeczy, z którymi jestem za pan brat: Miles Davis, Marcus Miller, The Cure... Jest też Eminem, czyli nie przebieramy w słowach. Mamy mnóstwo utworów zdecydowanych, granych przez wyrazistych artystów. W związku z tym myślę sobie, że to musi być mężczyzna. Ktoś, kto nie ociąga się w tańcu. To mocny charakter, ma swoje zdanie. To osoba, której kręgosłup nie jest giętki. Może Michał Gąsiorowski? Może Krzysiek Łoniewski? A może Marcin Zaborski - zastanawiał się Piotr Stelmach, który po chwili refleksji jednak dodał: - A, właśnie. Skoro to osoba z mocnym kręgosłupem, która ma swoje zdanie i nie odpuszcza przeciwnikowi, to może być Beata Michniewicz!

"Ja tu gram" - sprawdź, czego słuchają ludzie Trójki >>>

- Szeroki zestaw, muzyka ze znakiem jakości. Osoba z pazurem: Deep Purple, Talking Heads... Beata Michniewicz - ocenił krótko Marek Niedźwiecki.
- Łatwo odgadnąć, kto jest autorem tego wyboru, ponieważ odpowiedź tkwi w pierwszym wykonawcy, czyli Talking Heads. Bo czym ja na co dzień się zajmuję? Słucham talking heads, czyli gadających polityków. Zawodowo, niezawodowo i hobbystycznie - przyznała Beata Michniewicz.

Beata Michniewicz w audycji "Ja tu gram" wspominała również czasy szkoły średniej i zabawy taneczne, podczas których często słychać było utwory Deep Purple. - Wszystko to działo się w II LO w Radomiu. Także jako druga opcja radomska występuję tu po Michale Nogasiu - dodała prowadząca m.in. "Salon polityczny Trójki" dziennikarka.

Beata Michniewicz wspominała też, jak z koleżanką, która "pracuje w resorcie siłowym", tłumaczyły tekst utworu "For America" zespołu Red Box. - Nigdy nie byłam w Stanach, ale ciągle mi się śni, że idę do samolotu, który ma tam polecieć. A tego samolotu nie ma, on znika. Wydaje mi się, że to jakieś przeczucie, że nie powinnam tam lecieć - mówiła w rozmowie z Tomaszem Żądą.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Beata Michniewicz mówiła także m.in. o swoich kotach, zapewniała, że lubi muzyczne duety i starała się zaprezentować wszystkie utwory z poniższej listy:

Talking Heads - Burning Down the House
Deep Purple - Smoke on the Water
Red Box - For America
Miles Davis i Marcus Miller - Los Feliz
The Cure - Lovesong
The Beatles - Eleanor
Rigby Zuccero and Mana - Baila Morena
Coldplay - Viva La Vida
Eminem - Lose Yourself
Amy Winehouse (z Nasem) - Like Smoke
Ewa Błaszczyk - Nocnoautobusowa

Na "Ja tu gram" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 12.05 do 13.00. Audycję przygotowuje Tomasz Żąda.

(mk, ei)

Polecane