Krystian Hanke, gitara, folk i death metal

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krystian Hanke, gitara, folk i death metal
Krystian Hanke dał się namówić do gry na gitarze, a Tomasz Żąda uważnie się przysłuchiwał Foto: K. Goleniewska/ PR

Zaczęło się, jak u wielu innych pasjonatów gitary: wyjazdy, ogniska, wspólny śpiew. Jednak Krystiana Hanke ta miłość poprowadziła m.in. przez zespół deathmetalowy, aż do studia Trójki, w którym pojawił się z ukochanym instrumentem.

Posłuchaj

Krystian Hanke, gitara, folk i death metal (Ja tu gram/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Krystian Hanke znany jest słuchaczom Trójki m.in. z audycji  "Zapraszamy do Trójki", "Przegląd prasy" oraz "Komentatorzy". To także współautor, obok Joanny Mielewczyk, wyjątkowego przewodnika dźwiękowego po Sopocie.

W audycji "Ja tu gram" gość Tomasza Żądy oprowadzał słuchaczy po świecie swoich muzycznych pasji. Można było usłyszeć nawet, jak... gra na gitarze.

"Ja tu gram" - sprawdź, czego słuchają ludzie Trójki >>>
Dziennikarz Trójki przyznał m.in., że bardzo ceni muzykę fokową. - Irlandzka, chińsko-tybetańska i żydowska. To trzy sfery muzyki folk, które uwielbiam. Mogę słuchać ich godzinami, aż wszyscy dookoła mają dość - mówił Krystian Hanke, wybierając do prezentacji piosenkę "Ad-lo-ja-da" Justyny Steczkowskiej z płyty "Alkimja". Utwory z tego albumu Justyna Steczkowska zaprezentowała m.in. podczas koncertu w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej, który Krystan Hanke wspominał także w trakcie audycji.
Wśród kochanych artystów Krystian Hanke wyjątkowe miejsce zajmuje grupa Queen. - To absolutnie mój zespół, chociaż ich muzykę poznałem dość późno. Jedni mają swoich Beatlesów, inni Stonesów, a ja Queen. Freddie śpiewa tak pięknie i tak czysto, że do dziś jest niedoścignionym wzorem dla wielu. I jeszcze ta pieśń, która rozczula mnie zawsze i chyba będzie rozczulać już do końca życia... - mówił zapowiadając utwór "Love Of My Life".  
Muzyka, jak okazało się w trakcie audycji, pomogła dziennikarzowi Trójki w... ukończeniu studiów prawniczych. - W tym czasie grałem. Zaczęło się od kapeli deathmetalowej. To był dla mnie kosmos, usiadłem za perkusją i nawalałem jak głupi. Z czasem zaczęliśmy w nieco innym składzie grać fajnego rocka. To była cudowna przygoda życia i dzięki niej skończyłem nudne i bardzo ciężkie studia prawnicze. Po prostu w zespole mogłem to wszystko odreagować - opowiadał.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której pojawiły się też m.in. utwory, przed którymi Krystian Hanke ostrzegał słuchaczy o słabszych nerwach.

Na "Ja tu gram" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 12.05 do 13.00. Audycję przygotowuje Tomasz Żąda.

(ei, mk)

Oto lista ulubionych utworów Krystiana Hanke, które wybrał do audycji "Ja tu gram":

Pearl Jam "Sleight Of Hand"
Smashing Pumpkins "Mayonaise"
Placebo "Pure Morning"
Sunny Day Real Estate "Song About An Angel"

Enya "Ebudae"

Tori Amos "What Child Nowell"
Flogging Molly "Requiem for a dying song"
Czesław Niemen “Czas jak rzeka”
Dżem "Puść mnie matko do powstania" z płyty Katarzyny Gaertner "Pozłacany warkocz"
Kensington "Home Alone"
Justyna Steczkowska "Ad-lo-ja-da"
This Mortal Coil "Song To The Siren"
System Of A Down "Chop Suey!"
Led Zeppelin "Tangerine"
Queen "Love Of My Life"
Zbigniew Preisner "Bolero" z filmu "Trzy kolory. Czerwony"
Depeche Mode "Black Celebration"

Polecane