Foals. Posłuchaj koncertu z Open'er Festival 2014

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Foals. Posłuchaj koncertu z Open'er Festival 2014
Yannis Phillippakis, lider Foals na Open'er Festival 2014Foto: mat.promocyjne

Na brytyjskiej scenie muzycznej zespół zaistniał w 2007 roku. Już rok później wydali entuzjastycznie przyjęty album "Antidotes”. Ich kolejne wydawnictwa spotkały się z równie gorącym przyjęciem, krytycy pisali o "genialnych płytach". Zapraszamy na retransmisję koncertu Foals, który odbył się 4 lipca na Open'er Festival!

Posłuchaj

Agnieszka Szydłowska zaprasza na wywiad z Yannisem Philippakisem i retransmisję koncertu Foals z Open'er Festival (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Retransmisja Open'erowego koncertu Foals na antenie Trójki w czwartek, między 19.05 a 21.00, w "Programie alternatywnym". Zapraszamy do słuchania!

Słuchaj Trójki w internecie >>>

Płyta "Antidotes" była oklaskiwana między innymi dzięki takim utworom jak "Red Sox Pugie”, "Two Steps, Twice” czy "Cassius”. Wraz z wydaniem wspomnianego albumu Foals wyróżnili się z szeregu brytyjskich zespołów, stawiających na muzykę oscylująca pomiędzy rockiem, elektroniką i popem. Funkowa gra basu, minimalistyczne, przeplatające się partie gitar i głos Yannisa Phillippakisa nadały im charakterystyczny szlif.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>

Na albumie "Total Life Forever” (2010) zespół ruszył w innym kierunku - młodzieńcza buńczuczność została zastąpiona muzyką bardziej klimatyczną, emocjonalną i melodyjną, podkreśloną tekstami o nieśmiertelności. Ten właśnie album przywieźli polskiej publiczności na pierwszy koncert w naszym kraju, na Open’er Festival 2011. Na głównej scenie grali "do pierwszej krwi" - jeden z muzyków grał tak intensywnie, że pokaleczył sobie palce. Było warto, bo publiczność przyjęła ich tak entuzjastycznie, że Foals uznali ten koncert za jeden z najważniejszych w karierze.

Yannis Philippakis: chcieć więcej byłoby chciwością >>>


W październiku 2012 roku Yannis Philippakis, Jack Bevan, Jimmy Smith, Walter Gervers i Edwin Congreave ogłosili tytuł kolejnego wydawnictwa, "Holy Fire”. Miesiąc później ujawnili pierwszy singiel z tej płyty, "Inhaler", a wkrótce potem kolejny - "My Number”. "Holy Fire” ukazało się 11 lutego 2013. Wpływowy magazyn NME podsumował album: zespół zrzuca math-rockowe kajdany i przechodzi do pierwszej ligi, a portal The Line of Best Fit nazwał go "arcydziełem”. Jesienią minionego roku, w ramach europejskiej trasy, Foals pojawili się w Polsce. Po raz trzeci do naszego kraju przyjechali na tegorocznego Open'era. I właśnie tego koncertu posłuchamy w czwartek między 19.05 a 21.00.

(mat.promocyjne/mp, ei)

Polecane