Jerzy Sosnowski: polska muzyka ponad wszystko

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jerzy Sosnowski: polska muzyka ponad wszystko
Jerzy SosnowskiFoto: Katarzyna Goleniewska

- Moja starsza siostra sprawiła, że w kołysce będąc słyszałem Kasię Sobczyk, Czerwono-Czarnych, Skaldów i przede wszystkim Czerwone Gitary. Stąd wzięła się moja skłonność do muzyki lat 60. - opowiadał Jerzy Sosnowski w audycji "Ja tu gram".

Posłuchaj

Jerzy Sosnowski: polska muzyka ponad wszystko (Ja tu gram/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Zakładam, że chodzi o kobietę, która ma minimum 40 lat i patrzy w przeszłość - mówi Michał Margański i wylicza potencjalne bohaterki: Katarzyna Kłosińska, Elżbieta Korczyńska, Grażyna Mędrzycka, Beata Michniewicz, Ewa Dudzińska. - Ale nie wiem, kto tak naprawdę ułożył tę listę - dodaje autor "Potrójnego pasma przenoszenia".

- Patrząc na listę artystów, skłaniałbym się do opinii, że przygotowała ją kobieta. Ewidentnie wielbicielka polskiej piosenki: na 12 propozycji mamy tu 12 polskich utworów. Charakteryzuje ją przywiązanie do języka ojczystego, skłonność do refleksji i melancholii, lubi piosenki liryczne, co nie oznacza, że brakuje jej poczucia humoru - mówi Grzegorz Hoffmann. - Jeśli się mylę i bohaterką nie jest kobieta, widzę tu dwóch potencjalnych kandydatów: Jerzego Sosnowskiego i Dariusza Bugalskiego - zaznacza prowadzący "Gh+". Kto tym razem odwiedził Tomasza Żądę?

"Ja tu gram" - sprawdź, czego słuchają ludzie Trójki >>>

- Świadomie ograniczyłem się do muzyki polskiej i do głosów kobiecych. W pierwszej chwili, jak usłyszałem, że mam być twoim gościem, wpadłem w panikę, ponieważ strasznie dużo rozmaitych rzeczy mógłbym przynieść. Dokonałem więc wyboru z zimną krwią. Skoro w "Trójkowym wehikule czasu" przypominamy muzykę z lat 60. i 70., to chciałem wykorzystać okazję, żeby pokazać, co było dalej. Bo dalej też było fajnie - mówi Jerzy Sosnowski, który rozpoczął prezentację ulubionych utworów od... Reny Rolskiej.

Poniżej kompletny zestaw artystów i piosenek wybranych przez Jerzego Sosnowskiego:

Rena Rolska "Nie oczekuję dziś nikogo"

Helena Majdaniec "Już raz było tak"

Karin Stanek "Czekoladowy krem"

Halina Frąckowiak "Znikąd"

Grażyna Łobaszewska "Gdybyś"

Bajm "Żal prostych słów"

Krystyna Prońko "Jesteś lekiem na całe zło"

Maanam "Miłość jest jak opium"

Zdzisława Sośnicka "Uczymy się żyć"

Hey "Zobaczysz"

Joanna Kondrat "Ptaki"

Maja Kleszcz "Nocą jesteśmy głodni"

Na audycję "Ja tu gram" od poniedziałku do czwartku o godz. 12.05 zaprasza Tomasz Żąda.

(mk/mp)

Polecane