Radiowy dom open'erowy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radiowy dom open'erowy
Publiczność podczas koncertu brytyjskiej grupy Foals, trzeciego dnia Open'er Festival 2014 w Gdyni Foto: PAP/Adam Warżawa

"Radiowy Dom Kultury" na początku lipca nie mógł zabrzmieć inaczej. Open'er! Open'er! Open'er Festival! I to nie tylko od strony muzycznej.

Posłuchaj

Open'er Festival nie tylko od strony muzycznej (Radiowy Dom Kultury/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W specjalnym wydaniu "Radiowego Domu Kultury" nadawanym prosto z lotniska Gdynia-Kosakowo podsumowaliśmy dotychczasowe wydarzenia Open'er Festival, w tym koncerty, ale też spotkania z książką i ze sztuką.
Gościem Agnieszki Szydłowskiej był Jack White, który przyznał jej się do tego, że ma sentyment do Polski. Bardzo ciepło wspominał m.in. koncert na Open'er Festival z 2005 roku.

Jack White: nie ma dni, w których nie zajmuję się muzyką>>>
Nie samą jednak muzyką żyje Open'er. W miasteczku festiwalowym działa "Biblioteka Trójki", która zrobiła furorę podczas poprzednich edycji gdyńskiej imprezy. Powstała ona z inicjatywy Trójki i Instytutu Książki we współpracy z  Alter Artem - organizatorem festiwalu. W AlterCafe można było porozmawiać m.in. z Sylwią Chutnik, Ignacym Karpowiczem i Małgorzatą Rejmer. W "Radiowym Domu Kultury" Sylwia Chutnik i Ignacy Karpowicz opowiedzieli Michałowi Nogasiowi o spotkaniach festiwalowych i o swoich najbliższych planach zawodowych.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>
W audycji nie zabrakło też szeroko obecnej na Open'er Festival sztuki. Agnieszka Obszańska o instalacji "Bezdźwięk" rozmawiała z Joanną Rajkowską i Michałem Rudnickim. Dziennikarka Trójki odwiedziła także inne artystyczne zakątki Open'er Festival.

"Bezdźwięk", czyli spacer wewnątrz ciała>>>
Na tym nie koniec atrakcji. Dzięki Katarzynie Borowieckiej usłyszeliśmy m.in. co dzieje się w strefie organizacji pozarządowych, a Gabriela Darmetko sprawdziła, jaka moda panuje na Open'er Festival i czy pasują do niej trójkowe uszy - nasz nowy, cieszący się dużą popularnością gadżet.
Zapraszamy do wysłuchania audycji! "Radiowy Dom Kultury" przygotowało niezawodne trio Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska i Michał Nogaś.
Audycja "Radiowy Dom Kultury" w każdą sobotę od 12.00 do 14.00

(ei/kd)

Polecane