Open'er Festival 2014. Wystawa kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Open'er Festival 2014. Wystawa kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej
Publiczność na Open'er Festival 2014Foto: PAP/Adam Warżawa

- Jesteśmy na Open'er Festival trzeci raz. Pierwszy raz pokazujemy kolekcję. To jest kilkanaście świetnie wybranych prac - mówi w audycji "Teren Kultura" Marcel Andino Velez z Muzuem Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Posłuchaj

Open'er Festival 2014. Wystawa kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Teren Kultura/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Według Marcela Andino Veleza prace pokazują, czym jest muzyka i duże zgromadzenia ludzi, jakie to wywołuje emocje. - To styk sztuki, awangardy protestu i korzeni muzyki współczesnej - to jest klucz do  tej wystawy - opowiada gość Agnieszki Obszańskiej.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>
Na wystawie znajduje się 6 prac czołowych artystów polskich i zagranicznych. Wiele z pokazywanych obiektów to ikony współczesnej sztuki piszące jej historię. To pierwsza prawdziwie muzealna wystawa dzieł sztuki w przestrzeni wielkiego letniego festiwalu. Spotkanie tych dwóch formatów wydarzeń kulturalnych organizatorzy traktują jako eksperyment, wzajemne testowanie obszaru sztuk wizualnych i muzyki, blisko powiązanych wrażliwością oraz intuicjami artystów obu tych sfer, jednak oddzielonych konwencjami instytucjonalnymi i przyzwyczajeniami odbiorców.

Dodatkowym znakiem rozpoznawczym, obok charakterystycznego świetlnego napisu "MUZEUM”, jest instalacja Cezarego Bodzianowskiego "Prognoza”, umieszczona na hali Muzeum.

Audycję "Teren Kultura" przygotowała Agnieszka Obszańska.

(mp/mc)

Polecane