Olaf Deriglasoff: chciałem rozliczyć się z przeszłością

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Olaf Deriglasoff: chciałem rozliczyć się z przeszłością
Olaf DeriglasoffFoto: mat.promocyjne

- Ta płyta to rozliczenie się z pewnym okresem. To jest nawias, cudzysłów. Ja nie lubię dosłowności ani okrągłych świąt, więc to pewnego rodzaju spojrzenie wstecz. Myślę, że każdemu po pewnym czasie należy się pewnego rodzaju retrospekcja. I to w moim przypadku miało miejsce. Efektem jest płyta - mówi gość audycji "3 wymiary gitary" Olaf Deriglasoff.

Posłuchaj

Olaf Deriglasoff: chciałem się rozliczyć z przeszłością (3 wymiary gitary/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Płyta podsumowuje ponad trzydziestoletni dorobek sceniczny i kompozytorski jednego z czołowych przedstawicieli polskiej alternatywy, znanego z zespołów Dzieci Kapitana Klossa, Apteka, Homo Twist, Kury, Yugoton, Pudelsi i Kazik na Żywo. Wydawnictwo zawiera 30 utworów ze wszystkich okresów twórczości artysty, nagranych w nowych, czasem zaskakujących wersjach, z udziałem wielu gości. Pojawią się m.in.: Czesław Mozil, Titus (Acid Drinkers), Mela Koteluk, Anna Patrini, Sidney Polak, Grzegorz Nawrocki (Kobiety), Kuba Kawalec (Happysad).

Olaf Deriglasoff "XXX" - płytą tygodnia w Trójce >>>

- Mój pierwszy zespół to Dzieci Kapitan Klossa. Mam do niego specyficzne podejście. To z jednej strony niezaprzeczalnie początek mojej drogi i coś, co dało mi paliwo na te wszystkie lata. To, co wtedy przeżyłem i czego się nauczyłem, pracuje i jest we mnie. Z drugiej strony Dzieci Kapitana Klossa były zespołem 20-letniego chłopaka, który miał głowę wypełnioną ideałami. Dla mnie teraz ta muzyka brzmi czasami wręcz infantylnie. Jednak na takiej płycie nie mogło utworów tego zespołu zabraknąć - opowiada gość Tomasza Żądy.

Artysta przyznaje, że to płyta osobista. - Nie będę ukrywał, że ten album powstał głównie dla mnie. To nie jest do końca jakiś twór, który ma się sprzedać. Chciałem się rozliczyć ze swoją przeszłością. Wyczyścić przestrzeń za sobą i poczuć, że mogę teraz przypiąć skrzydła i zrobić cokolwiek. Wybrałem utwory, które są dla mnie ważne - wyznaje muzyk.

Na audycję "3 wymiary gitary" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od 13.05 do 14.00.

(Polskie Radio, mat. promocyjne, mp, mc)

Polecane