Trójka na Open'er Festival 2014

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na Open'er Festival 2014
Trójka po raz kolejny będzie szeroko obecna na Open'er Festival, zapraszamy do słuchania audycji specjalnych Foto: mat. pras./ P. Tarasewicz/ Alter Art

Już w najbliższą środę, 2 lipca, rozpoczyna się Open’er Festival – największa plenerowa impreza muzyczna w Polsce. Program 3 Polskiego Radia, patron medialny przedsięwzięcia, zagości w Gdyni na całe pięć dni. Z radiowego studia festiwalowego nadawane będą relacje i audycje, otwarta zostanie również ciesząca się ogromną popularnością "Biblioteka Trójki".

Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, 1 lipca, Trójka zaprasza do wysłuchania "Programu Alternatywnego" (godz. 19.00-21.00), nadawanego z gdyńskiego InfoBoxu. Podczas audycji, w konkursie "ostatniej szansy",  będzie można wygrać karnety na festiwal.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej podstronie poświęconej Open'er Festival

Pierwszego dnia imprezy Trójka przeniesie się do studia na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo, skąd nadawać będzie "Program Alternatywny" (2 i 3 lipca, godz. 19.00-21.00), " Fest Program " (4 lipca, godz. 13.00-14.00) oraz " Radiowy Dom Kultury " (5 lipca, godz. 12.00-14.00), a podsumowanie festiwalu w audycji "Zaraz wracam" (6 lipca, godz. 11.00-14.00). O spektaklach teatralnych prezentowanych podczas Open’er Festival opowie Barbara Marcinik w " Trójce pod księżycem " (3 lipca, godz. 0.00-2.00). Spotka się ona z reprezentacją teatrów: Nowego z Poznania oraz Polskiego z Bydgoszczy, które to teatry prezentują swoje spektakle na festiwalu.

Program Alternatywny>>>
Działać będzie również "Biblioteka Trójki" , która zrobiła furorę podczas poprzednich edycji gdyńskiej imprezy. "Biblioteka", mająca na celu popularyzowanie czytelnictwa, powstała z inicjatywy Trójki i Instytutu Książki we współpracy z  Alter Artem – organizatorem festiwalu. W "Bibliotece Trójki" będzie można nie tylko otrzymać wartościową książkę, ale też uczestniczyć w różnych konkursach i happeningach.

Radiowy Dom Kultury>>>
Nie zabraknie również spotkań z pisarzami. W AlterCafe będzie można porozmawiać z: Sylwią Chutnik (3 lipca), Ignacym Karpowiczem (4 lipca) i Małgorzatą Rejmer (5 lipca). Spotkania poprowadzi dziennikarz Programu 3 Michał Nogaś wraz z Szymonem Kloską z Instytutu Książki.
Zapraszamy też na transmisje koncertów z Open'er Festival 2014:

Open'er 2014: słuchaj w Trójce koncertu Afghan Whigs

Open'er 2014: koncert Interpol na antenie Trójki!

Polecane