Męskie Granie 2014: czas na koncert w Sopocie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Męskie Granie 2014: czas na koncert w Sopocie
Foto: mat.promocyjne

Zapraszamy na koncert poprzedzający tegoroczną edycję "Męskiego Grania". W Sopocie, na scenie przy Teatrze na Plaży, wystąpi m.in. dziesięć zespołów startujących w konkursie "Nowe Męskie Granie". Przed tym wydarzeniem Piotr Stelmach gościł kilkoro artystów w audycji "Offensywa".

Posłuchaj

Męskie granie 2014: czas na koncert w Sopocie (Offensywa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tegoroczna finałowa dziesiątka ogłoszona została w Trójkowej audycji "Myśliwiecka 3/5/7" - internauci i słuchacze zdecydowali, że podczas sobotniego koncertu w Sopocie wystąpią: AKX, Cinemon, Drekoty, Karate Free Stylers, MIKROBI.T, ØRGANEK, Patrick The Pan, Ryba And The Witches, The Freuders i The Shipyard. Poza laureatami pierwszego etapu Nowego Męskiego Grania, w Sopocie wystąpi gwiazda - zespół Kim Nowak.

The Shipyard
- Nazwaliśmy się "Stocznia" nie bez powodu. Chcieliśmy się określić na mapie. Chcieliśmy, żeby było wiadomo skąd, tak naprawdę, się wywodzimy.  Nasza kwatera główna to studio przy ulicy Świętojańskiej w Gdyni. Tam powstają nasze utwory. Pomysły zbieramy chodząc po plaży i słuchając wiatru i morza, bo ona jest szalenie inspirujące - opowiadali członkowie zespołu Piotrowi Stelmachowi .

Cinemon

Kolejnym gościem "Offensywy" był krakowski zespół Cinemon. - To nasza trzecia płyta, ale jest naszą absolutną esencją. To najbardziej aktualna rzecz. "Perfect ocean" jest najbliżej ideału. Działamy od kilku lat. Zaczęło się od małych koncertów, teraz jest coraz ich więcej i są coraz lepsze. W tym życiu nie będzie nam dane zagrać koncertów dla milionów, ale dla 20, 30, może stu osób. I to konsekwentnie staramy się  budować - mówili członkowie zespołu.

Drekoty

- Powoli drążymy skałę, konsekwentnie i bardzo nas cieszy coraz lepszy odbiór u ludzi. Nigdy w zespole nie działo się lepiej. Czujemy tę muzykę, czujemy się nawzajem i to, co chcemy przekazać - stwierdziły członkinie grupy Drekoty.

Karate Free Stylers

Artyści mówią, że w ich muzyce chodzi przede wszystkim o teksty i sposób grania. - Płyta ukaże się we wrześniu, pisaliśmy ją półtora roku. To będzie płyta bardzo energetyczna, punkowa, inspirowana latami 90., klimatami z USA, głównie z Seattle. Takiej płyty jeszcze w Polsce nikt nie wydał - zapowiedzieli Karate Free Stylers w audycji "Offensywa".

The Freuders

- Chcemy do końca roku wydać naszą debiutancką płytę, która będzie zawierała 13 numerów. Materiał powstaje cały czas. Będzie dużo gitar, ale znajdą się tam też numery, które będą się składały z beatu elektronicznego, tu trochę poeksperymentujemy - opowiadali muzycy.

29 czerwca rozpocznie się kolejny, ostatni etap konkursu. - Na facebookowym profilu Męskiego Grania można będzie wybrać sześć zespołów, które pojadą w piękną trasę do sześciu dużych miast razem z kolorową muzyczną karawaną. Głosowanie potrwa do 4 lipca - mówi Piotr Stelmach. Męskie Granie na antenie Trójki >>>
W tym roku koncerty w ramach "Męskiego Grania" odbędą się w: Krakowie (12 lipca), Poznaniu (19 lipca), Chorzowie (26 lipca), Warszawie (2 sierpnia), Wrocławiu (23 sierpnia) i Żywcu (29 sierpnia).  Zagrają m.in. Behemoth, Grubson, Marcin Masecki, Marek Dyjak, Illusion, Luxtorpeda, Pablopavo i Ludziki, Artur Rojek, Tomasz Stańko, Trzaska Budzyński Jacaszek, Waglewski Fisz Emade, a także Męskie Granie Orkiestra w składzie: Smolik, Brodka, Dawid Podsiadło, Olaf Deriglasoff, Piotr "Emade" Waglewski, Michał Sobolewski oraz Krzysztof "Zalef" Zalewski, Michał "Fox" Król, Miłosz Pękala i Łukasz Korybalski. Ich singiel "Elektryczny" jest hymnem tegorocznej trasy. Piosenka jest na Liście Przebojów Programu 3.

Program 3 Polskiego Radia jest patronem strategicznym cyklu koncertów "Męskie Granie".

Do słuchania "Offensywy" zapraszamy w każdy piątek między  22.00 a 24.00.

(mp/tj)

Polecane