Jerz Igor: alternatywa dla najmłodszych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jerz Igor: alternatywa dla najmłodszych
Jerz IgorFoto: JerzIgor/YouTube

Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli zebrali w internecie pieniądze na wydanie albumu z muzyką niezależną dla dzieci. W "Programie alternatywnym" Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz opowiedzieli m.in. o kulisach powstawania krążka i reakcjach najmłodszych słuchaczy na "Małą Płytę".

Posłuchaj

Jerz Igor: alternatywa dla najmłodszych (Program alternatywny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jerz Igor to tajemnicza postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach. Duet tworzą Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz - muzycy znani z zespołów warszawskiej sceny niezależnej (m.in. Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud).

- Naszym marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, której z radością słuchalibyśmy razem. Poprosiliśmy o napisanie tekstów naszych przyjaciół (Joannę Halszkę Sokołowską, Kamila Gamzę, Adama Repuchę, Grzegorza Uzańskiego), potem skomponowaliśmy muzykę, nagraliśmy instrumenty i głosy. Większość samodzielnie, choć bez pomocy gościnnych głosów żeńskich, instrumentów dętych i smyczków nie byłoby aż tak fajnie. Dbając o prawdziwie domowy klimat piosenek, nagrywaliśmy je w starym, pięknie brzmiącym domu i w naszej przytulnej sali prób. Tak powstał materiał na album "Mała Płyta" - napisali artyści na portalu PolakPotrafi.pl, za pośrednictwem którego udało im się zebrać fundusze na wydanie płyty.

- Byłem wzruszony, kiedy Jerzy napisał esemesa: mamy to! Cieszę się, że ludzie docenili nasz pomysł. Wcześniej przez ponad rok szukaliśmy pieniędzy i sposobów na to, by zmaterializować płytę - mówi w Trójce Igor Nikiforow. - Zgłaszaliśmy się do różnych instytucji, pisaliśmy wnioski, ale uderzyło nas, że w pierwszej kolejności powinniśmy poprosić ludzi o wsparcie - dodaje Jerzy Rogiewicz.

"Mała Płyta" to nie tylko muzyka. Za projekt graficzny albumu odpowiada duet Agata Dudek i Małgorzata Nowak. Plastyczki, mające spore doświadczenie w tworzeniu książek dla dzieci, zaprojektowały dla Jerza Igora kosmiczną grafikę, która została wydrukowana w formie wielokrotnie rozkładanego, kartonowego digipacka. Dzięki użyciu grubego kartonu okładka nie rozpada się w rękach najmłodszych, nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której muzycy mówili także o procesie nagrywania, reakcjach dzieci na "Małą Płytę" i koncertach - zarówno dla dzieci, jak również dorosłych.

"Program alternatywny" na antenie Trójki w środy i czwartki od godz. 19.00 do 21.00 prowadzi Agnieszka Szydłowska.

(mat. promocyjne, mk, ei)

Polecane