Fismoll o nowej płycie: dusza zakodowana w dźwiękach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Fismoll o nowej płycie: dusza zakodowana w dźwiękach
FismollFoto: mat.pras.

- Wakacje chcę poświęcić nagrywaniu nowej płyty. Materiał na nią mam już gotowy, muszę tylko poodmykać pewne tematy - mówił w Trójce Fismoll, czyli Arkadiusz Glensk.

Posłuchaj

Fismoll opowiada o pracy nad nową płytą i o... obowiązkach szkolnych (Program alternatywny/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Fismoll to jeden z najbardziej zaskakujących artystów debiutujących w roku 2013. 19-letni artysta o skandynawskich korzeniach, to wyjątkowy kompozytor, gitarzysta i wokalista. Jego debiutancka płyta "At Glade" (premiera miała miejsce w czerwcu 2013) była nominowana do Fryderyka jako Debiut Roku. Teraz przyszedł czas na kolejny krążek.
- Już mi dusza ze skóry wychodzi i chce się zakodować w dźwiękach. Wcześniej nie mogłem tego robić, bo przygotowywałem się do matury. Dlatego wakacje chcę poświecić nagrywaniu nowej płyty. Muszę tylko podomykać inne rzeczy, jak szkoła właśnie. Materiał jest gotowy, trzeba go teraz tylko dopieścić i nagrać jak najlepiej się da - mówił muzyk w rozmowie z Agnieszką Szydłowską.

Fismoll o doświadczeniu muzyki doskonałej >>>
Fismoll przyznał, że chciał przez chwilę, by nowa płyta była jeszcze bardziej intymna niż pierwsza. - Ale nie wiem jeszcze, jak to będzie. Zastanawiałem się nawet nad płytą instrumentalną, później jednak stwierdziłem, że tęskniłbym za tym, żeby pośpiewać - przyznał gość "Programu alternatywnego".
26 czerwca artysta wystąpi na pierwszej edycji NEXTPOP FESTIVAL we Wrocławiu. To nowa impreza prezentująca najciekawszych młodych polskich artystów spoza mainstreamu. Wydarzenie ma charakter cykliczny i objazdowy, raz do roku zagości w trzech dużych miastach Polski i kilku sąsiednich stolicach.
Artyści wytwórni NEXTPOP podczas swoich występów zaprezentują premierowo także nowe utwory. Każda edycja festiwalu będzie rozpoczynać się występem wybranego lokalnego debiutanta, zawierać performance - niespodziankę znanego polskiego artysty w nietypowym wydaniu, a także występ gwiazdy z zagranicy.

Na audycję "Program alternatywny" w środy i czwartki od godz. 19.00 do 21.00 zaprasza Agnieszka Szydłowska.

(mat. prasowe, ei/mk)

Polecane