Podsumowanie Festiwalu Dwa Teatry 2014 w Sopocie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Podsumowanie Festiwalu Dwa Teatry 2014 w Sopocie
Fragment plakaty reklamującego Festiwal Dwa Teatry 2014Foto: mat. promocyjne

XIV FESTIWAL DWA TEATRY trwał, jak przeważnie, 3 dni. Rozpoczął się 14 czerwca. Zakończył 16 czerwca. To jedyne wspólne święto Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Jego waga jest nie do przecenienia wobec stanu permanentnego zagrożenia tego, co w mediach publicznych najbardziej wartościowe.

Posłuchaj

Podsumowanie Festiwalu Dwa Teatry 2014 w Sopocie (Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

Trzy festiwalowe dni w kurorcie tuż przed sezonem letnim należą do najprzyjemniejszych w roku i dlatego poświęcamy im tyle czasu, ile to tylko możliwe. W tym roku mieliśmy szansę obszernie podsumować Dwa Teatry .

Baszka
Baszka Marcinik i Andrzej Brzoska

Zapraszamy do wysłuchania rozmów, które zostały nagrane podczas bankietu zamykającego festiwal z: Michałem Merczyńskim – dyrektorem Narodowego Instytutu Audiowizualnego , bez finansowego wsparcia którego nie byłoby większości słuchowisk i spektakli, prezentowanych na naszym festiwalu, z prezesem TVP SA Juliuszem Braunem oraz z reżyserami – laureatami Grand Prix w obu sekcjach – Januszem Kukułą (słuchowisko "Królowa i Szekspir" ) oraz Leszkiem Dawidem (spektakl "Skutki uboczne" ).

 

Jednym z gości festiwalu był dramatopisarz – Ingmar Villqist . Mieliśmy okazję porozmawiać o książce, którą opublikowało gdańskie wyd. Słowo/Obraz Terytoria . To  zestaw czterech dramatów pod tytułem "Oddychaj ze mną" . W audycji wersja skrócona rozmowy, natomiast całość poniżej.

 

Gościem tego wydania TPK był reżyser dźwięku, wielokrotny laureat Dwóch Teatrów, także i tegoroczny. Otrzymał nagrodę za reżyserię dźwięku słuchowiska Krzysztofa Czeczota pt. "Andy" (zrealizowanego dla Sceny Teatralnej Trójki). Andrzej Brzoska przygotował prezentację trzech nagrodzonych słuchowisk.
Zapraszamy do wysłuchania audycji,
Baszka Marcinik, Wojciech Dorosz – wydawca.

Zapraszamy do słuchania "Trójki pod Księżycem" w każdy piątek między 0.05 a 2.00.

Polecane